Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nadciąga mObywatel w nowej odsłonie. Zobaczcie jak będzie wyglądać

Nową wersję aplikacji mObywatel zaprezentował na Twitterze jeden z rządowych urzędników

mObywatel w nowej odsłonie będzie dostępny w połowie roku – tak przynajmniej zapewnił Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Na swoim profilu w serwisie Twitter zaprezentował on krótkie wideo pokazujące wygląd i możliwości odświeżonej apki.

Przeczytajcie także: IKO pozwoli na zakup złota inwestycyjnego

Jak przekonywał w komentarzach Cieszyński, obecny interfejs mObywatela jest "nie do utrzymania", ponieważ aplikacja doczeka się wielu nowych funkcji. Ze wspomnianego już filmu wynika, że u góry głównego ekranu w formie tzw. karuzeli pojawią się kafle z kilkoma dokumentami, w tym cyfrowym dowodem osobistym, ale też np. legitymacją adwokacką czy emeryta-rencisty.

W dolnej części ekranu głównego pojawią się ikony usług, m.in. eRecepta, Bilkom (umożliwia zakup biletów kolejowych) czy punkty karne. To użytkownik zdecyduje, które kafle będą prezentowane na ekranie startowym. Na samym dole ekranu dostrzec można zakładki Start, Dokumenty, Skaner QR, Usługi i Więcej. Komentujący te nowości Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, przekonywał, że aktualizacja umożliwi łatwe dokładanie kolejnych funkcji w zakresie usług publicznych, na czym mają skorzystać także samorządy.

Przeczytajcie także: Amerykański gigant bierze się za płatności biometryczne

Warto przypomnieć, że jeszcze w pierwszej połowie marca Sejm zdecydowaną większością głosów przyjął ustawę o aplikacji mObywatel. Zrównuje ona cyfrowe dokumenty z tymi tradycyjnymi, doprecyzowuje zasady korzystania z e-dokumentów i umożliwia realizację płatności w apce mObywatel za usługi świadczone przez podmioty publiczne. Niebawem dokumentem ma się zająć Senat.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies