Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas wprowadza usługę zdalnego potwierdzania tożsamości Broker ID. To produkt Autenti

Narzędzie ma zwiększyć bezpieczeństwo obsługi firm i zapewnić klientom większą wygodę

BNP Paribas poinformował, że jako pierwszy bank w Polsce wdraża usługę zdalnego potwierdzania tożsamości Broker ID, którą przygotowała firma Autenti. Narzędzie będzie wykorzystywane w komunikacji z klientami firmowymi – zarówno podczas nawiązywania relacji, jak i na późniejszym etapie współpracy, gdy konieczne stanie się zidentyfikowanie osób reprezentujących dany podmiot lub z nim powiązanych.

Przeczytajcie także: PKO BP zamyka porównywarkę polis OC i AC

Jak wyjaśnia bank, w procesie weryfikacji jego pracownik wysyła zaproszenie do identyfikacji, a reprezentant klienta (obecnego lub przyszłego) przechodzi ją samodzielnie. Wynik zautomatyzowanej weryfikacji trafia z powrotem do pracownika, który go akceptuje bądź odrzuca. Narzędzie ma zapewniać nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale też np. większą wygodę, bo działa zarówno w Polsce, jak i poza nią (z pewnymi ograniczeniami). Osoby z zagranicy dotychczas musiały przedstawić notarialne poświadczenie dokumentu lub wylegitymować się w oddziale BNP Paribas w kraju swojej rezydencji.

Usługa Broker ID pilotażowo została wdrożona jeszcze pod koniec 2022 roku, od teraz będzie już stosowana na pełną skalę w obsłudze klientów korporacyjnych i tych z obszaru MŚP. Bank deklaruje jednak, że rozważane jest wdrożenie narzędzia w innych liniach biznesowych. Oprócz wideoweryfikacji tożsamości Broker ID może umożliwiać potwierdzenie tożsamości poprzez podpis kwalifikowany, profil zaufany lub za pomocą bankowości internetowej (przez logowanie do bankowości albo przelew 0,01 zł).

Przeczytajcie także: Pożyczka w Pekao nie tylko dla klientów banku

Na koniec warto przypomnieć, że Autenti to polska firma zarządzająca platformą do cyfrowego podpisywania dokumentów, oferująca dostęp do metod identyfikacji czy usług kwalifikowanych. BNP Paribas dwukrotnie zainwestował w podmiot, ale pieniądze na jego rozwój wyłożyły także PKO BP i Alior. Autenti w 2020 r. zdobyło, a rok później było nominowane do tytułu Fintech Roku przyznawanego przez serwis cashless.pl.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies