Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mniej drukowania w Santanderze. Bank wydaje elektroniczne oświadczenia do ustanowienia hipoteki

Wcześniej o dokumenty można było już wnioskować online, ale należało je odebrać w placówce banku

Santander rozszerzył zakres usług świadczonych cyfrowo: klienci hipoteczni banku mogą otrzymać elektroniczne oświadczenie potrzebne do ustanowienia hipoteki dla notariusza. Instytucja przekonuje, że rozwiązanie jest ekologiczne, ponieważ pozwala wyeliminować drukowanie dokumentów. Jednocześnie klient oszczędza czas – nie musi planować wizyty w oddziale. Zdaniem Santandera jest on pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił tego rodzaju usługę.

Przeczytajcie także: Biedronka wprowadza cashback

Podmiot wyjaśnia w swoim komunikacie, że o wspomniane oświadczenie wcześniej można było wnioskować telefonicznie, w oddziale czy przez internet. Jednak odbiór dokumentów był możliwy wyłącznie w placówce. Teraz można to zrobić z pomocą poczty w bankowości mobilnej i internetowej. Wraz z oświadczeniem bank przekaże pełnomocnictwo reprezentującej go osoby. Taki komplet dokumentów klient może wysłać mailem notariuszowi.

Przeczytajcie także: Mastercard przejmuje Baffin Bay Networks

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Santander rozszerzył usługę agregowania kont w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej. Rozwiązanie pozwala sprawdzać stan konta i historię transakcji na rachunku w dziewięciu innych bankach – nowością na tej liście jest Nest.

Warto też przypomnieć, że Santander na początku roku w formule otwartego pilotażu udostępnił wszystkim zainteresowanym nową aplikację mobilną. Powstała ona w ramach współpracy zespołów z kilku krajów, w których obecny jest bank, w tym z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Portugalii. W efekcie nowe rozwiązanie będzie wspólne dla klientów Santandera z tych państw, ale zostanie dostosowane do specyfiki odbiorców w każdym z nich.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies