Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Więcej open bankingu w Santanderze. Klienci mogą integrować rachunki z Nest Banku

Klienci Santandera mogą już integrować rachunki z 9 banków i inicjować przelewy z 8 instytucji

Santander poinformował o rozszerzeniu usługi agregowania kont w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej. Rozwiązanie pozwala sprawdzać stan konta i historię transakcji na rachunku w dziewięciu innych bankach – nowością na tej liście jest Nest.

Przeczytajcie także: Allegro ponownie pod lupą UOKiK

W jaki sposób skorzystać z tego narzędzia? W aplikacji mobilnej Santandera należy wybrać na pulpicie "Dodaj", a następnie "Dodaj konta z innych banków". Tę ostatnią opcję trzeba też wskazać w przypadku korzystania z usługi w serwisie internetowym. Klient musi zaakceptować regulamin oraz wyrazić niezbędne zgody, a następnie zalogować się do banku, który prowadzi wybrane konto, aby potwierdzić agregację. Instytucja zaznacza, że zgoda musi być udzielana ponownie co 90 dni i może zostać wycofana w dowolnym momencie.

Po agregacji rachunku klient zobaczy wszystkie swoje rachunki w zakładce "Twoje produkty" (zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacji). Aby zainicjować przelew z konta prowadzonego w innym banku, należy kliknąć przy nim opcję "Przelewy", a następnie "Złotowy z rachunku w innym banku". Po uzupełnieniu danych klient wybiera "Dalej" i "Wyślij przelew".

Przeczytajcie także: Ustawa o aplikacji mObywatel przyjęta przez Sejm

Santander przypomniał, że udostępnił usługi otwartej bankowości w czerwcu 2020 roku. Obecnie jego klienci mogą integrować rachunki w dziewięciu bankach, a są to Alior, Millennium, BNP Paribas, Credit Agricole, ING, mBank, PKO BP, Pekao i przywołany już Nest. Oprócz tego ostatniego wszystkie umożliwiają inicjowanie przelewu w systemach Santandera.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies