Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium wprowadza nowe zasady rozliczania transakcji zagranicznych. Zamiast kart wielowalutowych

Transakcje w dowolnej walucie kartami Millennium będą przeliczane po kursie organizacji płatniczych bezpośrednio na złote, ale marża banku pozostanie

Bank Millennium poinformował o wprowadzeniu nowego sposobu rozliczania transakcji w walutach obcych wydanymi przez siebie kartami. Od teraz płatności oraz wypłaty z bankomatów realizowane w dowolnej walucie będą przeliczane bezpośrednio na złote po – zwykle – atrakcyjnym kursie organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Wcześniej bywało tak, że transakcję najpierw przeliczano na euro lub dolara, a dopiero później na złote. Podwójne przewalutowanie zwiększało koszty całej operacji.

Przeczytajcie także: Bank Millennium wprowadza prośbę o przelew Blik

Jak podaje Millennium, już wcześniej nowe rozwiązanie zostało wprowadzone do kart debetowych wydawanych do flagowego rachunku Konto 360º. Teraz zostało rozszerzone na wszystkie karty debetowe i kredytowe wydawane przez bank i jest odpowiedzią Millennium na oferowane przez konkurencję tzw. karty wielowalutowe.

Niestety, choć według nowych zasad transakcje będą przewalutowywane po kursach organizacji płatniczych, co należy uznać za rozwiązanie korzystne dla klientów, to bank wciąż będzie pobierał swoją marżę od takich przeliczeń, która wynosi 2 proc. od kwoty transakcji. Posiadacze kart debetowych wydanych do Konta 360º mogą realizować transakcje zagraniczne bez marży banku do 1000 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Saudyjski fundusz zainwestował w polską spółkę

Dodatkowo Millennium pozwala klientom na wykupienie tzw. pakietu walutowego, kosztującego 9,90 zł. W jego ramach bank nie pobiera marży od przewalutowań. Jego zakup opłaca się zatem, jeśli klient zamierza wydać więcej niż 500 zł w walutach obcych. Należy jednak pamiętać, że pakiet jest ważny siedem dni, a więc przydaje się np. podczas zagranicznego urlopu. Trzeba też samodzielnie go wyłączyć po powrocie z wakacji, bo w przeciwnym razie będzie się automatycznie odnawiał co tydzień, każdorazowo zabierając z konta bez mała 10 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies