Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech ze wsparciem z Bliskiego Wschodu. Saudyjski fundusz zainwestował w Efigence

Efigence działa na rynku od ponad dwóch dekad. Firma tworzy m.in. systemy bankowe

Saudyjski podmiot Riyad FinTech Fund zainwestował w polską spółkę Efigence. Chociaż nie podano szczegółów transakcji, można się spodziewać, że zaowocuje ona nowymi partnerstwami rodzimej firmy w regionie Bliskiego Wschodu, o czym donosi serwis wirtualnemedia.pl.

Przeczytajcie także: Prośba o przelew Blik w Millennium

Efigence to podmiot z długą historią – pojawił się na rynku jeszcze pod koniec XX wieku. Firma tworzy m.in. systemy bankowe czy strony internetowe, a w gronie jej klientów znaleźć można Pekao, BNP Paribas, Aliora czy Raiffeisen Bank. Co ciekawe, fintech kilka lat temu dostarczył system do obsługi klientów podczas wideoczatu instytucji Emirates NBD. To największy bank w rejonie Zatoki Perskiej. Kilka lat później firma otrzymała nagrodę Best of Show podczas międzynarodowej konferencji Finovate Middle East w Dubaju. To pokazuje, że rynek bliskowschodni nie jest jej obcy.

Przeczytajcie także: Simpl.rent zintegrowane z systemem Asari

Fundusz Financial Technology Fund został powołany do życia pod koniec ubiegłej dekady przez Riyad Bank. Początkowo jego wartość wynosiła 100 mln riali saudyjskich (obecnie odpowiada to ok. 118 mln zł), a zadaniem instytucji jest, jak sama nazwa wskazuje, wspieranie fintechów, innowacji w świecie finansów. Pozyskanie nowego inwestora nie wpłynie ponoć na relacje Efigence z obecnymi partnerami. Zapytałem Efigence o szczegóły inwestycji. Zaktualizuję tekst lub opublikuję kolejny, gdy pojawi się odpowiedź.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies