Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski insurtech rusza na podbój Afryki. Quantee nawiązało współpracę z firmą konsultingową Xivoni

Quantee to polski insurtech wspierający ubezpieczycieli w wycenie produktów

Polski insurtech Quantee nawiązał współpracę z firmą konsultingową Xivoni, operującą w Afryce. Partnerstwo ma ułatwić insurtechowi oferowanie swoich usług na kolejnym kontynencie.

Przeczytajcie także: Wkrótce premiera raportu "Insurtechy w Polsce"

Quantee to polski startup, założony w 2018 r., oferujący platformę do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Przy pomocy platformy Quantee firmy ubezpieczeniowe i insurtechy poprawiają dopasowanie modeli taryfikacyjnych do profilu ryzyka oraz oczekiwań rynku, budują bardziej spersonalizowaną ofertę i zyskują możliwość natychmiastowego wdrażania zmian taryfy oraz monitoringu w czasie rzeczywistym. W rezultacie poprawiają rentowność portfela oraz wskaźniki konwersji i retencji dla najbardziej rentownych segmentów.

Przeczytajcie także: Polski startup planuje ekspansję w Tajlandii i Chile

W zeszłym roku firma pozyskała finansowanie w ramach rundy seed od funduszy Nunatak Capital oraz FundingBox. Powołała radę doradczą, w skład której weszli uznani przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, a także nawiązała strategiczne partnerstwo z Deloitte’em. Otrzymało również tytuł Insurtechu Roku w ramach fintechowych nagród cashless.pl

W ramach ekspansji geograficznej Quantee zaczęło budować lokalne zespoły w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a teraz chce dotrzeć również do ubezpieczycieli działających w krajach afrykańskich. Ma pomóc w tym partnerstwo z Xivoni Actuaries and Consultants, firmą, z której wsparcia korzystają lokalni ubezpieczyciele. Xivoni ma swoje biura w RPA, Kenii, Tanzanii i Mozambiku. Świadczy usługi m.in. w zakresie zarządzania ryzykiem, rozwoju produktów, pricingu, audytów aktuarialnych, a także due diligence.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies