Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zopa na zakupach. Znany fintech wkracza na rynek płatności odroczonych

Brytyjska firma przejmie podmiot z rodzimego rynku: DivideBuy

Brytyjski fintech Zopa ogłosił przejęcie firmy DivideBuy, działającej w sektorze płatności odroczonych. Nabywca poinformował, że chce zamknąć transakcję w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Celem jest zwiększenie przychodów fintechu (o 20 proc. w bliższej perspektywie). Podmioty nie ujawniły warunków akwizycji.

Przeczytajcie także: Do rejestru MIP wpisano Refini oraz iCredit

DivideBuy również wywodzi się z Wielkiej Brytanii, a swoje usługi kieruje do użytkowników platform e-commerce (Shopify czy Magento). Sprzedawcy mogą uruchomić to rozwiązanie w swoich sklepach, by klienci korzystali z opcji kup teraz, zapłać później podczas zakupów. Co ciekawe, Zopa zaznaczyła w swoim komunikacie, że zaoferuje konsumentom narzędzie, które pozwoli realizować w tej formule większe zakupy, o wartości nawet 30 tys. funtów (ok. 160 tys. zł).

Zopa ma w swojej ofercie zarówno produkty oszczędnościowe, jak i pożyczkowe. To fintech z dłuższą historią, jeden z prekursorów tzw. social lending, czyli pożyczek społecznościowych. Pod koniec 2021 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że fintech wycofuje się z tego rynku po kilkunastu latach działalności. Firma wyjaśniła, że nowe przepisy podniosły koszty działalności na tym rynku, a podmiot zamierza się skupić na innych produktach. Jak widać, jednym z nich będzie BNPL.

Przeczytajcie także: SkyCash uruchamia projekt Mecenato

To pierwsza akwizycja w historii fintechu, a poinformowano o niej krótko po ogłoszeniu innej ciekawej informacji: Zopa niedawno pozyskała od inwestorów 75 mln funtów (ponad 400 mln zł). Zapowiadano wówczas, że środki te mogą zostać wykorzystane do przejmowania innych podmiotów i to jeszcze w bieżącym kwartale. Należy dodać, że Zopa posiada już status jednorożca, czyli firmy wycenianej na ponad 1 mld dolarów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies