Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chcą pomóc w ekspansji polskiego e-commerce za granicę. Rusza PayPal PassPort

Uruchomiony dziś projekt to polskojęzyczny serwis, zawierający informacje oraz narzędzia ułatwiające sklepom internetowym prowadzenie sprzedaży poza granicami naszego kraju

Matt Komorowski, dyrektor zarządzający PayPala na kraje Europy Środkowej i Wschodniej utrzymuje, że dla jego firmy Polska jest jednym z najważniejszych i najbardziej perspektywicznych rynków w Europie. – Dlatego zwykle znajduje się ona w gronie państw, od których zaczynamy wdrożenia naszych nowych rozwiązań. Tak było w przeszłości m.in. z usługą umożliwiającą szybkie płatności One Touch, czy rozszerzeniem naszego programu ochrony kupujących na produkty niematerialne – stwierdził w czasie dzisiejszej konferencji prasowej.

Przeczytajcie także: Sofort Banking już nie jest banking

Kolejnym rozwiązaniem oferowanym przez PayPal, które od dziś jest dostępne (tym razem nie dla kupujących a dla właścicieli sklepów internetowych z Polski), jest PayPal PassPort. – Małe firmy czy startupy wiedzą, że wejście na globalne rynki może gwałtownie zwiększyć ich sprzedaż, ale jednocześnie wiele z nich nie wie, od czego zacząć. Właśnie dlatego stworzyliśmy polską wersję PayPal PassPort – mówi Matt Komorowski.

PassPort to darmowa platforma internetowa, która dostarcza polskim sprzedawcom ważnych informacji oraz narzędzi wspierających wejście na zagraniczne, nawet bardzo egzotyczne rynki. Narzędzia, o których mowa, to np. interaktywny kalkulator umożliwiający obliczenie kosztu dostawy produktów z Polski do wybranego kraju. Ponadto PayPal PassPort zawiera kontakty do właściwych lokalnych organizacji kupieckich, trendy, kalendarze świąt, najlepsze praktyki na wybranych rynkach, itp. Przedstawiciele firmy PayPal mają nadzieję, że właściciele sklepów, którzy skorzystają z platformy PassPort, zdecydują się także na zaoferowanie swoim klientom narzędzi płatniczych oferowanych przez PayPal.

Przeczytajcie także: Tak się teraz będzie projektować opakowania

Zgodnie z danymi PayPal, Top 10 państw, których mieszkańcy najczęściej kupują online w Polsce to: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, Australia, Hiszpania i Holandia oraz Szwecja. Podobnie jak w przypadku krajowych e-zakupów, kupujący transgranicznie w Polsce są przede wszystkim zainteresowani modą i elektroniką, rozrywką online, edukacją, podróżami, zabawkami oraz produktami związanymi z hobby.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies