Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka Signius bierze udział w pilotażu Europejskiego Portfela Tożsamości Cyfrowej

Pilotaż rozwiązania ma ruszyć niebawem. Podmiot zaprezentuje wyniki swoich prac w drugiej połowie roku

Wywodząca się z Polski spółka Signius, operator platformy do zdalnego podpisywania dokumentów, bierze udział w pilotażu Europejskiego Portfela Tożsamości Cyfrowej. Firma dołączyła do Konsorcjum EU Digital Identity Wallet (EWC) – podmiotu wybranego przez Komisję Europejską do prowadzenia testów nowego rozwiązania.

Przeczytajcie także: ING przejmie fintech Paymento Financial

Europejski Portfel Tożsamości Cyfrowej (Portfel EUDI) to element proponowanego rozporządzenia eIDAS 2.0, które ma zagwarantować obywatelom UE dostęp do zaufanej tożsamości cyfrowej. Zapewnią ją administracje rządowe w państwach Wspólnoty, a narzędzie posłuży do potwierdzania tożsamości online oraz offline w usługach publicznych i prywatnych. Z rozwiązania będą mogli korzystać obywatele, ale też firmy.

Komisja Europejska zamierza sprawdzać Portfel EUDI w ramach projektów pilotażowych na dużą skalę. Zarządzać nimi będą międzynarodowe konsorcja, jak EWC, do którego należy ponad 60 podmiotów z sektorów publicznego i prywatnego. Pilotaż, w którym bierze udział Signius, skupia się na wykorzystaniu Portfela w podróżach i mobilności: dostarczaniu informacji pasażerskich, zakupie towarów i usług oraz interakcjach biznesowych.

Przeczytajcie także: Startup Salv uruchomi polski oddział

Start pilotażu zaplanowano na początek br. W najbliższych tygodniach konsorcjum EWC będzie dopracowywać zgłoszone koncepcje. Po ich zatwierdzeniu podmiot rozpocznie realizację pilotażu wzorcowego. Signius dostarczy użytkownikom centralną platformę ze zintegrowanymi usługami do identyfikacji i podpisem elektronicznym. Startup zaprezentuje wyniki prac w drugiej połowie 2023 roku.

Na temat firmy Signius mogliście przeczytać po raz pierwszy w serwisie cashless.pl przed dwoma laty w tekście mSzafir i eDO App mają konkurencję. Wystartował Signius, podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości. Kilka miesięcy później spółka chwaliła się udostępnieniem podpisu kwalifikowanego, który można zdobyć całkowicie zdalnie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies