Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startup Salv uruchomi polski oddział. Firma zajmuje się zwalczaniem przestępczości finansowej

Wywodzący się z Estonii podmiot miał do tej pory pomóc w wykryciu 6 tys. podejrzanych transakcji

Estoński startup Salv, umożliwiający zwalczanie przestępczości finansowej, pozyskał od inwestorów 4 mln euro (niespełna 19 mln zł). Pieniądze te mają być przeznaczone m.in. na uruchomienie polskiego oddziału firmy. W Warszawie zatrudni specjalistów, którzy będą wspierać instytucje z Polski, ale też całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Przeczytajcie także: KNF reaguje na komunikat Binance Poland

Wywodząca się z Estonii firma tworzy platformę Salv Bridge, dzięki której instytucje mogą wspólnie przeciwdziałać, monitorować i rozwiązywać sprawy z obszaru fraudów płatniczych, prania brudnych pieniędzy, a także omijania sankcji. Oprogramowanie potrafi nie tylko przetwarzać duże ilości danych w czasie rzeczywistym, ale też dostosowywać się do nowych zagrożeń.

Firma deklaruje, że do jej sieci należy obecnie 21 instytucji finansowych z całej Europy. Z pomocą tego narzędzia wykryły i rozwiązały one ponad 6 tys. spraw podejrzanych transakcji, dzięki czemu na konta przestępców nie trafiło ponad 6 mln euro.

Przeczytajcie także: Liczba kart na polskim rynku przekroczyła 44 mln

Startup założyli Taavi Tamkivi, Jeff McClelland oraz Sergei Rumjantsev, którzy doświadczenie zdobywali m.in. w firmach Wise oraz Skype i wcześniej zajmowali się już zwalczaniem przestępstw finansowych. Pieniądze na rozwój pochodzą zarówno od dotychczasowych, jak i nowych inwestorów. Rundzie przewodziły polsko-amerykański fundusz ffVC Tech&Gaming oraz niemiecki G+D Ventures.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies