Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki spółdzielcze nie ignorują innowacji. Ten w Limanowej promuje softposa

Instytucja zachęca do korzystania z Planet Pay POSapp od ITCARD

Softposy mogą zyskiwać na popularności także za sprawą banków spółdzielczych. Do korzystania z aplikacji Planet Pay POSapp zachęca np. Bank Spółdzielczy w Limanowej. Instytucja wyjaśnia, że rozwiązanie umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności bezgotówkowych bezpośrednio na urządzeniu mobilnym – m.in. smartfonie.

Przeczytajcie także: Blue Media zastrzegły nowe logo Autopay

Apka Planet Pay POSapp może być zainstalowana na telefonie lub tablecie z systemem Android 8.0, lub nowszym (program można pobrać z Google Play). Do jej prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest jeszcze moduł NFC. Płatność wykonuje się przez zbliżenie karty czy smartfona z Apple Pay, czy Google Wallet do urządzenia z softposem. W razie konieczności autoryzacji PIN-em wprowadza się go na urządzeniu sprzedawcy.

Bank spółdzielczy zachwala rozwiązanie ze względu na wygodę: nie jest potrzebne osobne urządzenie, terminal aplikacyjny ma się zazwyczaj przy sobie. Co z kosztami? Aplikacja jest darmowa przez 12 miesięcy w przypadku akceptantów, którzy nie korzystają z dofinansowania w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Jeżeli akceptant korzysta z tego wsparcia, nie zapłaci za apkę przez 18 miesięcy.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Santandera już dostępna dla wszystkich

Pod koniec ubiegłego roku do korzystania z aplikacji wdrożonej przez ITCARD oraz PayCore zachęcał mBank, który w swojej ofercie ma też rozwiązanie konkurencyjnej firmy: Fiserv (Polcard Go). Terminale aplikacyjne oferują także Paytel i polski startup fintechowy założony przez menedżerów Payarto – Softpos.eu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies