Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZUS: mLegitymacja już działa. Emerytów i rencistów czekają nowości

Dokument w cyfrowej wersji jest kolejnym modułem uruchomionym w ramach aplikacji mObywatel

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że działa już mLegitymacja, czyli elektroniczna wersja legitymacji emeryta-rencisty wydawanej przez tę instytucję. To kolejny moduł aplikacji mObywatel, pełniącej rolę cyfrowego portfela na dokumenty.

Przeczytajcie także: Millennium umożliwia zakładanie firmy online

Osoby korzystające do tej pory z plastikowej legitymacji nie powinny obawiać się zmian – dokument w tej formie pozostaje ważny. ZUS wyjaśnia jednocześnie, że automatycznie zostanie im wydana legitymacja w wersji elektronicznej, więc użytkownik będzie miał wybór. Należy podkreślić, że cyfrowa legitymacja także uprawnia do korzystania z ulg przysługujących emerytom i rencistom.

Przeczytajcie także: Grupa Viva Wallet z nową ofertą dla firm

Inaczej wygląda to w przypadku nowych emerytów i rencistów. Otrzymają oni mLegitymację, którą do apki mObywatel wprowadzą wybierając opcję "Dodaj dokument" i wskazując "Legitymacja emeryta-rencisty". Więcej na ten temat przeczytacie w ulotce przygotowanej przez ZUS – znaleźć ją można pod tym adresem. Warto zapoznać się z tymi informacjami i zachować czujność, ponieważ zachodzące zmiany mogą zechcieć wykorzystać oszuści.

Jeżeli nowy emeryt lub rencista zechce otrzymać także tradycyjną, plastikową kartę, nadal będzie to możliwe. W tym celu musi jednak złożyć wniosek do ZUS na odpowiednim formularzu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies