Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank umożliwia zakładanie firmy online. Usługę wprowadza Millennium

Rozwiązanie działa zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w serwisie internetowym Millennium

Bank Millennium umożliwił zakładanie firmy online – zarówno w systemie bankowości elektronicznej, jak i w aplikacji mobilnej. W efekcie wypełniając jeden formularz klient może zarejestrować działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), ale też uruchomić Konto Mój Biznes wraz z kartą debetową.

Przeczytajcie także: mBank zagra z WOŚP jeszcze dłużej

Instytucja podkreśla, że podczas wypełniania wniosku klient może skorzystać z pomocy konsultanta – w trakcie rozmowy na czacie powinien on wyjaśnić, co należy wpisać w poszczególnych rubrykach. Dla branż, w których najczęściej otwierane są firmy, bank uruchomił wyszukiwarkę kodów prowadzonej działalności gospodarczej. W efekcie po wprowadzeniu słów kluczowych, system podpowie odpowiednie kody numeryczne PKD. Przyszli przedsiębiorcy będą mogli także korzystać z pakietu materiałów informacyjnych.

Po wypełnieniu wniosku online i podpisaniu go z pomocą Profilu Zaufanego, klient otrzyma powiadomienia o aktualnym statusie dokumentu. Dzięki temu będzie wiedział, kiedy został mu nadany NIP oraz REGON. Sam rachunek zostanie otwarty po potwierdzeniu wpisu w CEIDG.

Przeczytajcie także: Spółka ERIF BIG zmieniła właściciela

Banki już od kilku lat umożliwiają otwieranie firm online – najpierw dotyczyło to serwisów internetowych, potem także aplikacji. Jeszcze w poprzedniej dekadzie takie rozwiązania uruchomiły PKO BP, mBank czy ING. Procesy te zintensyfikowała pandemia, która na części instytucji wymogła wprowadzanie rozwiązań bezkontaktowych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies