Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa Viva Wallet z nową ofertą dla firm. Produkty zaoferuje im Viva Bank

Znak słowno-graficzny nowego podmiotu pojawił się w Biuletynie Urzędu Patentowego

W Biuletynie Urzędu Patentowego ukazały się informacje o zastrzeżeniu znaku słowno-graficznego Viva Bank. Za zgłoszeniem stoi grupa Viva Wallet wywodząca się z Grecji, ale świadcząca usługi w 24 krajach, w tym w Polsce. A sam znak wygląda tak:

Przeczytajcie także: Pekao buduje nowy system bankowości internetowej dla firm

Viva Bank to projekt rozwijany dzięki licencji bankowej uzyskanej w wyniku przejęcia. Doszło do niego w 2020 roku, kiedy to Viva Wallet kupiła od Atlas Merchant Capital udziały w Praxia Bank, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Grecki podmiot wyjaśniał wówczas, że chce rozwinąć zakres świadczonych usług, umożliwić klientom m.in. zaciąganie pożyczek i korzystanie z produktów oszczędnościowych. Zapytałem fintech o jego plany względem polskiego rynku w związku z zastrzeżeniem tutaj znaku Viva Bank. Jeśli otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Ze strony internetowej instytucji można się zaś dowiedzieć, że chce ona oferować przedsiębiorcom cyfrowe produkty bankowe z wykorzystaniem usług chmurowych. Jednym z nich będzie kredyt biznesowy dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ma on działać na zasadzie Merchant Cash Advance, czyli zaliczki dla firmy, która będzie spłacana z przyszłych przychodów tego podmiotu.

Przeczytajcie także: Polkomtel pracuje nad własną bramką płatniczą

A wśród dostarczanych już teraz przez Viva Wallet rozwiązań jest m.in. softpos, czyli terminal aplikacyjny dla urządzeń z systemem Android. Fintech rozwija także bramkę do przyjmowania płatności przez internet i wydaje karty debetowe. Niedawno instytucja informowała, że zamknięto transakcję, w wyniku której amerykański bank J.P. Morgan przejął 48,5 proc. udziałów w greckiej spółce. Większościowy pakiet akcji Viva Wallet pozostał w rękach założycieli.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies