Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zagłosujcie na Cashless Pay 2022. Szóstym nominowanym w kategorii Najciekawszy projekt – PKO Płacę później

Na Wasze głosy w tegorocznej edycji plebiscytu czekamy do 15 stycznia

PKO Płacę później, to szósty kandydat do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku, w plebiscycie Cashless Pay 2022. Rozwiązanie zadebiutowało pod koniec listopada, gdy dostęp do niego dostali klienci, którzy wcześniej zapisali się na listę oczekujących. Usługa jest stopniowo udostępniana kolejnym grupom klientów PKO BP.

PKO Płacę później to rozwiązanie z zakresu płatności odroczonych lub BNPL (z ang. buy now, pay later). Początkowo w ramach PKO Płacę później można korzystać z bezpłatnego kredytu na 30 dni – w takim czasie od zakupów należy spłacić w całości należność. Jeśli to się nie wydarzy, bank zablokuje usługę, a zaległość stanie się przeterminowana. Po jej uregulowaniu klient znów będzie mógł korzystać z BNPL.

Przeczytajcie także: mPay rozwodzi się z influencerami

Z usługi PKO Płacę później można skorzystać we wszystkich sklepach internetowych, gdzie dostępne są pay by linki PKO BP albo Blik, a także w sklepach stacjonarnych, gdzie można płacić kodem Blik. Aby aktywować usługę, w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO trzeba zaakceptować niezbędne zgody, złożyć wniosek i potwierdzić dyspozycję. Usługę można też aktywować podczas rozmowy z konsultantem na infolinii lub w dowolnym oddziale.

Aby skorzystać z usługi w sklepie internetowym, należy wybrać Blik lub "Płacę z iPKO" jako metodę płatności i skorzystać z kafelka "PKO Płacę później". W sklepie stacjonarnym – płacąc Blikiem przy potwierdzeniu transakcji na smartfonie należy wybrać i zatwierdzić "PKO Płacę później" w aplikacji IKO.

Do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022, oprócz PKO Płacę później, zostały też nominowane: biometria behawioralna mBanku, eTerminal ING, PayEye 2.0, płatności Blik na kasie fiskalnej Paytel, Blik Płacę później, Rebell Pay oraz Visa Mobile. W drugiej kategorii, na Najciekawszą kartę płatniczą roku, nominowane zostały: BPS karta pionowa, ING Karta dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.

Przeczytajcie także: Trwa wygaszanie marki Inteligo

Udział w głosowaniu Cashless Pay mogą wziąć wszyscy czytelnicy cashless.pl. W tym celu wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Na te osoby, które dodatkowo zdecydują się w ciekawy sposób uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym opaski płatnicze. Głosować można do 15 stycznia, do godz. 14.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay 2022 został operator serwisu Przelewy24.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies