Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kontomatik poszerza zespół. Analityką będzie kierować Iga Sikorska

Menedżerka przez kilka ostatnich lat pracowała dla Experiana, z którym bliższą współpracę nawiązał w 2021 roku Kontomatik

Fintech Kontomatik poinformował, że poszerza swój zespół. Stanowisko dyrektora rozwiązań analitycznych objęła dr Iga Sikorska, która będzie zarządzać rozwojem nowych usług w trakcie ekspansji firmy – geograficznej i produktowej. Nowa menedżer ma wspierać firmę doświadczeniem międzynarodowym w zakresie analityki danych oraz odpowiadać za dostosowywanie rozwiązań analitycznych i biznesowych do potrzeb klientów.

Przeczytajcie także: Biedronka testuje usługę cashback

Iga Sikorska przechodzi do Kontomatika z Experiana, w którym od 2019 roku pełniła funkcję lidera zespołu Decision Analytics w Europie Środkowo-Wschodniej. Experian to amerykańsko-irlandzka firma zajmująca się analizą danych i raportami kredytowymi, gromadząca informacje o ponad miliardzie osób i przedsiębiorstw. Podmiot oferuje swoje usługi w blisko 40 krajach. Warto przypomnieć, że Kontomatik nawiązał z nim bliską współpracę latem 2021 roku.

W Experianie Sikorska specjalizowała się we wdrażaniu narzędzi analitycznych na danych alternatywnych, co pomogło zwiększyć efektywność i automatyzację systemów ryzyka i przeciwdziałania oszustwom. Wcześniej menedżerka pracowała m.in. w polskiej firmie informatycznej Sii, gdzie pełniła funkcję lidera zespołu kompetencji data science.

Przeczytajcie także: VeloBank odświeża bankowość internetową

Sam Kontomatik to fintech zajmujący sią dostarczaniem danych bankowych i ich analizą. Jego usługi bazują na automatycznym zbieraniu danych z banków w Polsce i Europie, które umożliwia idea tzw. open bankingu. Firma wykorzystuje w swoich procesach uczenie maszynowe, a w jej portfolio znajduje się ponad 100 klientów z 10 krajów, w tym m.in. banki, firmy pożyczkowe, faktoringowe, leasingowe czy sklepy internetowe.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies