Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kontomatik z nowym partnerem. Polski fintech nawiązał współpracę z firmą Experian

Experian to międzynarodowa instytucja, która oferuje usługi obejmujące m.in. ocenę ryzyka kredytowego klientów indywidualnych i firm

Biuro prasowe Kontomatik poinformowało o podjęciu przez firmę bliskiej współpracy z firmą Experian. W rezultacie podmiot ten poszerzy swoją ofertę w regionie Europy Centralnej i Wschodniej o szereg usług powiązanych z tzw. otwartą bankowością.

Przeczytajcie także: Aasa nawiązała współpracę z Kontomatikiem

Kontomatik jest największą i najbardziej znaną firmą w tej części Europy, która w ramach open bankingu dostarcza bankowe dane transakcyjne. Dzięki połączeniu sił i wykorzystaniu kompetencji technologicznych Kontomatika, będziemy mogli udostępniać naszym klientom szereg nowych usług i wspierać ich w zwiększaniu skali biznesu, a nawet rozszerzyć ofertę poza branżę finansową – tłumaczy Bartosz Pundyk, pełnomocnik zarządu Experian Polska.

Kontomatik nazywa Experiana w swojej informacji prasowej światowym liderem w zakresie dostarczania rozwiązań obejmujących ocenę ryzyka kredytowego oraz analizę potencjalnych korzyści przy produktach kredytowych dla sektora detalicznego i korporacyjnego. Przychód spółki za 2020 r. zaraportowany w marcu 2021 r. wynosił 5,37 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Kontomatik wchodzi w nowy segment

– Dysponujemy autorską technologią wykorzystującą uczenie maszynowe i umożliwiamy naszym klientom dostęp do informacji z większości banków m.in. z Polski, Czech czy krajów bałtyckich. Nasze rozwiązania od lat są z sukcesem implementowane w instytucjach finansowych jako narzędzia wspierające procesy analityczne, antyfraudowe, identyfikujące tożsamość czy wsparcie oceny ryzyka kredytowego. Globalne doświadczenie Experiana oraz nasza specjalizacja w obszarze analityki danych finansowych pozwolą nam wspólnie dostarczać najmocniejsze modele na rynku – powiedział Michał Łukasik, prezes Kontomatika.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies