Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma wprowadza ekologiczne karty. Nowy produkt oferuje klientom fintech Wise

Kartę wykonano z biodegradowalnych surowców, a do jej wykończenia zużyto mniej tuszu

Fintech Wise wprowadził do oferty kartę bardziej przyjazną środowisku. Nowy produkt udostępniono użytkownikom z Wielkiej Brytanii oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem także z Polski. Klient nadal może decydować, czy chce dostać kartę standardową, czy tę eko.

Przeczytajcie także: Black Red White uruchomi własny marketplace

Pod względem możliwości nowa karta nie różni się oczywiście od tych tradycyjnych – używa jej się w taki sam sposób w punktach handlowo-usługowych, zmianie nie ulegają limity. Nowości sprowadzają się do zastosowania mniejszej ilości tuszu (na karcie wydrukowano jedynie imię i nazwisko właściciela, reszta danych jest dostępna w aplikacji) i tworzywa, z którego wykonana jest karta. Postawiono na biodegradowalny materiał: polilaktyd. Jak przekonuje producent kart, firma Thales, w tym przypadku do produkcji kart nie wykorzystuje się paliw kopalnych, ale surowce odnawialne – np. kukurydzę.

Karty nowego typu wzbudzają na rynku spore zainteresowanie i nie towarzyszy im wyłącznie pozytywne przyjęcie – niektóre firmy są posądzane o greenwashing, czyli mydlenie klientom oczu zapewnieniami o tworzeniu produktu w zgodzie z naturą. Na polskim rynku takie zarzuty wysunięto przed rokiem wobec Credit Agricole. Instytucji zarzucano wówczas, że w składzie kart reklamowanych jako ekologiczne, znajduje się toksyczny składnik. W tym miejscu przeczytacie, jak do sprawy odniósł się sam bank.

Przeczytajcie także: Aplikacja CCC pobrana 10 mln razy

Na koniec wypada przypomnieć, że Wise to jeden z największych fintechów w Europie. Spółka powstała na początku poprzedniej dekady i specjalizuje się w przelewach międzynarodowych, obsługując transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotym. Klienci Wise (jeszcze na początku 2021 roku był to TransferWise) mają do dyspozycji wirtualny portfel, którym można zarządzać w aplikacji mobilnej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies