Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekordowa runda polskiego fintechu Ramp. Łącznie spółka pozyskała już ponad pół miliarda złotych

W trakcie ostatniej rundy Ramp zebrał ok. 330 mln zł, a wcześniej inwestorzy wyłożyli na jego rozwój już 220 mln zł

Wywodzący się z Polski fintech Ramp pochwalił się kolejną znaczącą rundą finansowania: firmie udało się pozyskać od inwestorów 70 mln dolarów (przeszło 330 mln zł). Podmiot przekonuje, że to największa seria B w historii rodzimych startupów i jedna z pięciu największych rund finansowania w Polsce w ogóle.

Przeczytajcie także: Klienci Pekao kupią w swoim banku polisy komunikacyjne

Ramp został założony w 2018 roku przez Szymona Sypniewicza i Przemka Kowalczyka. Fintech umożliwia łatwą wymianę walut fiducjarnych (np. złoty, euro albo dolar) na kryptowaluty. Dzięki rozwijanej przez startup infrastrukturze płatniczej użytkownicy z przeszło 150 krajów mogą w bezpieczny sposób kupować cyfrowe waluty w ciągu kilku minut (krypto nabywają wewnątrz aplikacji lub bezpośrednio na stronie internetowej), korzystając z wygodnych metod płatności. W Europie są to m.in. przelew bankowy, karty płatnicze czy Apple Pay.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku fintech informował o pozyskaniu od inwestorów 220 mln zł. W niewiele ponad rok podmiot uzyskał zatem finansowanie wynoszące 550 mln zł. Najnowszej rundzie finansowania przewodziły fundusze Mubadala Capital i Korelya Capital, przy udziale Balderton Capital, a także polskiego funduszu Cogito Capital Partners.

Przeczytajcie także: Yanosik wprowadza do aplikacji bilet autostradowy

Zdobyte środki firma planuje przeznaczyć m.in. na poszerzenie oferty o nowe produkty i ekspansję na kolejnych rynkach. W tym celu fintech planuje powiększać zespoły m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Londynie, ale też do pracy zdalnej. Poszukiwani są programiści, analitycy danych czy product designerzy. Dzisiaj podmiot zatrudnia przeszło 200 osób (od 2021 roku liczba pracowników wzrosła siedmiokrotnie).

Ramp przekonuje, że od początku roku jego obrotu wzrosły o 240 proc. (w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku). Z kolei łączna liczba unikalnych użytkowników, którzy skorzystali z infrastruktury fintechu na stronach i w aplikacjach partnerów, wzrosła o 600 proc. A w gronie partnerów znaleźć można m.in. GameStop, Sorare, Brave, Exodus, Trust Wallet, Axie Infinity czy przeglądarkę Opera.

Ramp był w tym roku nominowany do nagrody Cashless Fintech w kategorii Fintech Roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies