Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Pekao kupią w swoim banku polisy komunikacyjne. Na razie tylko w oddziałach, ale wkrótce też w PeoPay i Pekao24

Za pośrednictwem banku klienci będą mogli kupić polisy OC i AC od PZU i Link4

Od dziś właściciele samochodów, motocykli i skuterów mogą je ubezpieczyć podczas wizyty w oddziałach Pekao w całej Polsce. Niebawem ma się pojawić możliwość zakupu za pośrednictwem aplikacji PeoPay i bankowości internetowej Pekao24. Na początku przyszłego roku dojdzie jeszcze opcja zakupu przez infolinię banku.

Przeczytajcie także: Santander uruchomił porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych

O tym, że należący do grupy PZU bank ma w planach sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, wiadomo już od dawna. Zapowiedź padła już podczas prezentacji strategii PZU na początku 2021 r., a jeszcze w maju tego roku Pekao deklarowało, że nowe polisy udostępni "wkrótce". Wygląda jednak na to, że wdrożenie nieco się przeciągnęło.

Pekao zapewnia, że oferta przygotowana we współpracy z PZU i Link4 jest elastyczna i można ją dostosować do potrzeb klienta. Oprócz OC i AC doradca może też zaproponować inne dobrowolne polisy jak NNW, ubezpieczenie szyb, assistance komunikacyjny czy assistance zdrowotny po wypadkach. Proces wnioskowania ma być maksymalnie uproszczony. Większość danych we wniosku uzupełni się samoczynnie po wpisaniu numeru rejestracyjnego, dzięki wykorzystaniu danych z baz wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak CEPiK, czy dekodera numerów VIN.

Po porównaniu ofert klient może wybrać jeden z predefiniowanych pakietów lub dalej personalizować ofertę. Płatności za polisę można dokonać jednorazowo, ale też w dwóch lub czterech, a docelowo nawet 12 ratach.

Przeczytajcie także: PZU z nowym produktem w aplikacji i w internecie

Przy okazji warto wspomnieć, że polisy komunikacyjne nie będą pierwszymi ubezpieczeniami stand alone (niepowiązanymi z produktami bankowymi) dostępnymi w Pekao. Klienci banku mogą już od ponad roku kupować ubezpieczenia turystyczne od PZU bezpośrednio w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay.

Pekao będzie pierwszym bankiem, który ma w ofercie ubezpieczenia komunikacyjne od PZU. Z kolei dla Link4 to już kolejne partnerstwo przy takim produkcie – wcześniej swoje polisy samochodowe ubezpieczyciel udostępnił w innym banku z grupy PZU, a mianowicie w Aliorze, ale też w konkurencyjnych bankach: PKO BP oraz Santanderze.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies