Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Partnerstwo Tractable z ONZ. Insurtech pomoże w likwidacji szkód po cyklonach i powodziach

Owocem współpracy ma być kierowane do mieszkańców Fidżi rozwiązanie pozwalające na błyskawiczną ocenę szkód na podstawie przesłanych zdjęć

Insurtech Tractable nawiązał współpracę ONZ, której owocem ma być oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do błyskawicznej wyceny szkód katastroficznych. Skorzystają z niego mieszkańcy Fidżi doświadczeni przez takie zdarzenia jak cyklony czy powodzie.

Przeczytajcie także: Zurich udostępnia 50 API swoim partnerom i klientom

Tractable i UNCDF (United Nations Capital Development Fund, czyli Fundusz Rozwoju Kapitałowego – specjalna komórka ONZ koncentrująca się na pomocy krajom najmniej rozwiniętym) planują stworzyć aplikację na smartfony dla mieszkańców Fidżi, służącą do przesyłania zdjęć zniszczonego mienia bezpośrednio po klęsce żywiołowej. Algorytmy insurtechu przeanalizują przesłany materiał fotograficzny i automatycznie ocenią zniszczenia. Umożliwi to dokonanie szybkich wypłat przez ubezpieczycieli, którzy w ramach programu mikroubezpieczeń prowadzonego przez UNCDF zapewniają ochronę dla mieszkańców tych terenów.

Przy poważnych i rozległych szkodach w niektórych regionach świata rozpatrywanie roszczeń trwa czasami bardzo długo – bywa, że od zdarzenia do wypłaty mija nawet kilka miesięcy. Alternatywą są ubezpieczenia parametryczne, w ramach których nie przeprowadza się kompleksowej wyceny szkody, a wypłata następuje na podstawie samego wystąpienia jakiegoś czynnika w danym regionie (np. odnotowanego przez stacje meteorologiczne odpowiednio silnego wiatru). Technologia dostarczana przez Tractable pozwoli opracować produkty hybrydowe, w ramach których poszczególne roszczenia będą oceniane indywidualnie (nie jak w typowych ubezpieczeniach parametrycznych), ale w sposób zautomatyzowany, co pozwoli istotnie skrócić czas realizacji wypłat, a także zmniejszyć koszty likwidacji.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowe podsumowanie tygodnia

Tractable znany jest głównie z narzędzi wspierających likwidację szkód komunikacyjnych. Z jego rozwiązań z tego zakresu korzystają m.in. polscy ubezpieczyciele, tacy jak PZU, Warta czy Beesafe. Na początku tego roku pochwalił się natomiast rozszerzeniem działalności o wycenę szkód w domach, o czym więcej przeczytacie tutaj.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies