Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zurich otwiera swoje systemy. Ubezpieczyciel udostępnił partnerom 50 różnych API

Integracja przez API może m.in. ułatwić partnerom wprowadzenie do sprzedaży ubezpieczeń Zurichu czy pozyskiwanie aktualnych danych na temat szkód

Szwajcarski ubezpieczyciel Zurich pochwalił się uruchomieniem platformy Zurich eXchange. Zapewnia ona dostęp do wystawionych przez ubezpieczyciela interfejsów programowania aplikacji (API), gwarantujących łatwe połączenie z różnymi systemami firmy.

Przeczytajcie także: Startuje Amazon Insurance Store

Dzięki udostępnieniu swoich API Zurich będzie mógł uniknąć skomplikowanych integracji z każdym partnerem z osobna. Obecnie dystrybutorzy czy inne podmioty zainteresowane połączeniem z Zurichem, mogą to zrobić wykorzystując nową platformę i wybierając potrzebne im narzędzia.

Przeczytajcie także: Insurtech Laven nawiązał partnerstwo z Europą

Przykładowo dzięki API podmioty zainteresowane sprzedażą ubezpieczeń Zurichu mogą je łatwo wprowadzić do swojej oferty, Third Party Liability API pozwala na wysyłanie zapytań o wycenę ubezpieczenia do produktów sprzedawanych w marketplace’ach. Z kolei klienci korporacyjni mogą łatwo wprowadzić do swoich systemów dane z Zurichu dotyczące np. swoich polis (Policy – Zurich Connector API) czy postępów w likwidacji szkód (Claims – Zurich Connector API). Łącznie firma w ramach platformy Zurich eXchange udostępnia 50 API.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies