Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Europa z insurtechem Laven. Polisy zapewniające dostęp do innowacyjnych terapii będzie można kupić np. w bankach

Laven to polski insurtech oferujący komplementarne polisy zdrowotne, a więc zapewniające dostęp do terapii i zabiegów nierefundowanych przez NFZ

Europa Ubezpieczenia nawiązała współpracę z insurtechem Laven. W ofercie ubezpieczyciela pojawią się komplementarne ubezpieczenia zdrowotne, zapewniające ubezpieczonym dostęp do innowacyjnych terapii.

Przeczytajcie także: Laven pozyskał 3,8 mln zł finansowania

Laven specjalizuje się w oferowaniu komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pokrywają one koszty terapii lekowych i procedur medycznych nierefundowanych przez NFZ. To inaczej niż w przypadku popularnych polis zdrowotnych, które są ubezpieczeniami suplementarnymi, a więc co do zasady obejmują świadczenia dostępne w ramach systemu publicznego. W polisach suplementarnych rolą komercyjnego ubezpieczenia jest skrócenie kolejki do lekarza czy na proste zabiegi. Natomiast Laven w razie potrzeby sfinansuje swoim klientom innowacyjne leki (np. onkologiczne), protezy bioniczne czy zabiegi (jak operacje z udziałem robota da Vinci), które nie są dostępne w ramach NFZ. W sumie zapewnia dostęp do ponad 120 nowoczesnych technologii medycznych, a limit kwotowy finansowanych zabiegów i leczenia może sięgać 4 mln zł.

W ramach nawiązanego partnerstwa produkty Lavena poszerzą ofertę Europy kierowaną do jej partnerów biznesowych (Europa specjalizuje się w sprzedaży polis w modelu B2B2C). W rezultacie komplementarne ubezpieczenia zdrowotne będą mogły być sprzedawane klientom np. przez banki czy inne podmioty, z którymi Europa współpracuje.

Przeczytajcie także: Apple może zaoferować ubezpieczenia zdrowotne

Dodatkowo partnerzy Europy mogą się też zdecydować na wykupienie polis dla swoich pracowników w formie benefitu pracowniczego.
Ubezpieczyciel i insurtech zapewniają, że są w stanie elastycznie dopasowywać pakiety ubezpieczenia zdrowotnego w ramach poszczególnych umów. Zakres polis Laven w ramach oferty dla klientów biznesowych Europy może być różny, w zależności od struktury wiekowej i płci ubezpieczonych, specyfiki grupy zawodowej, do której należą, czy wielkości budżetu klienta.

Laven działa jako agent ubezpieczeniowy, który tworzy produkt, dba o jego zakres i dystrybucję. Swoje polisy sprzedaje we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak Mondial Assistance, a od teraz również z Europa Ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies