Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Europa z insurtechem Laven. Polisy zapewniające dostęp do innowacyjnych terapii będzie można kupić np. w bankach

Laven to polski insurtech oferujący komplementarne polisy zdrowotne, a więc zapewniające dostęp do terapii i zabiegów nierefundowanych przez NFZ

Europa Ubezpieczenia nawiązała współpracę z insurtechem Laven. W ofercie ubezpieczyciela pojawią się komplementarne ubezpieczenia zdrowotne, zapewniające ubezpieczonym dostęp do innowacyjnych terapii.

Przeczytajcie także: Laven pozyskał 3,8 mln zł finansowania

Laven specjalizuje się w oferowaniu komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pokrywają one koszty terapii lekowych i procedur medycznych nierefundowanych przez NFZ. To inaczej niż w przypadku popularnych polis zdrowotnych, które są ubezpieczeniami suplementarnymi, a więc co do zasady obejmują świadczenia dostępne w ramach systemu publicznego. W polisach suplementarnych rolą komercyjnego ubezpieczenia jest skrócenie kolejki do lekarza czy na proste zabiegi. Natomiast Laven w razie potrzeby sfinansuje swoim klientom innowacyjne leki (np. onkologiczne), protezy bioniczne czy zabiegi (jak operacje z udziałem robota da Vinci), które nie są dostępne w ramach NFZ. W sumie zapewnia dostęp do ponad 120 nowoczesnych technologii medycznych, a limit kwotowy finansowanych zabiegów i leczenia może sięgać 4 mln zł.

W ramach nawiązanego partnerstwa produkty Lavena poszerzą ofertę Europy kierowaną do jej partnerów biznesowych (Europa specjalizuje się w sprzedaży polis w modelu B2B2C). W rezultacie komplementarne ubezpieczenia zdrowotne będą mogły być sprzedawane klientom np. przez banki czy inne podmioty, z którymi Europa współpracuje.

Przeczytajcie także: Apple może zaoferować ubezpieczenia zdrowotne

Dodatkowo partnerzy Europy mogą się też zdecydować na wykupienie polis dla swoich pracowników w formie benefitu pracowniczego.
Ubezpieczyciel i insurtech zapewniają, że są w stanie elastycznie dopasowywać pakiety ubezpieczenia zdrowotnego w ramach poszczególnych umów. Zakres polis Laven w ramach oferty dla klientów biznesowych Europy może być różny, w zależności od struktury wiekowej i płci ubezpieczonych, specyfiki grupy zawodowej, do której należą, czy wielkości budżetu klienta.

Laven działa jako agent ubezpieczeniowy, który tworzy produkt, dba o jego zakres i dystrybucję. Swoje polisy sprzedaje we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak Mondial Assistance, a od teraz również z Europa Ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies