Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startuje Amazon Insurance Store. Gigant e-commerce uruchamia porównywarkę ubezpieczeń mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii

Klienci będą mogli oceniać i zamieszczać recenzje kupionych przez siebie ubezpieczeń

Amazon uruchamia porównywarkę ubezpieczeń mieszkaniowych, działającą na rynku brytyjskim. W tym celu podpisał umowy z trzema ubezpieczycielami: Ageas, Co-op oraz LV= (należącym do Allianza). W planach jest nawiązanie partnerstw z kolejnymi podmiotami.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia Ergo Hestii na Allegro

Na portalu Amazon Insurance Store klienci, po wypełnieniu kwestionariusza na temat swojego lokum i własnych oczekiwań, będą mogli porównać i kupić polisy. Będzie można także przeczytać recenzje i zapoznać się z ocenami wystawionymi przez innych klientów, np. w kwestii akceptacji roszczeń i likwidacji szkód – tak jak przy innych zakupach dokonywanych przez platformę e-commerce. Docelowo ubezpieczenia mają też trafić do aplikacji mobilnej Amazona, co ma się stać jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: Allianz z automatyczną detekcją wypadków w Audi

W Wielkiej Brytanii porównywarki cieszą się dużą popularnością wśród klientów szukających ubezpieczeń. Nie dziwi więc, że potentat e-commerce wybrał akurat ten rynek na rozwój swojego projektu ubezpieczeniowego. A wygląda na to, że i branża postrzega Amazona jako poważną konkurencję. Jak podaje Reuters, po ogłoszeniu informacji o Amazon Insurance Store akcje jednej z brytyjskich porównywarek, Moneysupermarket, spadły o 15 proc.

Warto też przypomnieć, że to już kolejny krok Amazona, jeśli chodzi o sprzedaż ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku zaczął oferować ubezpieczenia dla małych i średnich firm.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies