Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz rozwija swój system automatycznej detekcji wypadków. Audi przekaże mu dane bezpośrednio z pojazdów

Dzięki danym z pojazdu ubezpieczyciel będzie wiedział o wypadku zaraz po zdarzeniu

Niemiecki Allianz rozwija swoją usługę automatycznego wykrywania wypadków – informuje Coverager. Będą z niej mogli korzystać posiadacze samochodów marki Audi, wyposażonych w funkcje sieciowe, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Przeczytajcie także: General Motors wykorzysta dane z pojazdu do ubezpieczania

Allianz accident reporter to usługa automatycznego wykrywania zdarzeń drogowych, w ramach której ubezpieczyciel jest natychmiast informowany o wypadku i może od początku wspierać klienta po szkodzie. Dotychczas mogli z niej korzystać użytkownicy aplikacji telematycznej Allianz BonusDrive (służącej do analizy stylu jazdy kierowców i okoliczności ich przejazdów w celu ustalenia adekwatnej stawki za polisę). Wymagało to jednak zainstalowania dodatkowych czujników w pojeździe.

Teraz usługa będzie dostępna także bez konieczności umieszczania sensorów i korzystania z dodatkowej aplikacji. Allianz będzie bowiem pozyskiwał dane bezpośrednio z pojazdu, oczywiście za zgodą właściciela. Obecnie mogą się na to zdecydować posiadacze aut marki Audi, ale ubezpieczyciel współpracuje również z innymi producentami samochodów nad wdrożeniem swojego rozwiązania. Wszystko, co musi zrobić kierowca zainteresowany skorzystaniem z tej opcji, to wyrażenie zgody na transfer danych i podanie swojego numeru telefonu do kontaktu w razie szkody.

Przeczytajcie także: Automatyczna wyceną szkód na podstawie czujników z auta

Warto wspomnieć, że rozwiązanie do automatycznego wykrywania szkód swego czasu wprowadziło PZU. Mowa o PZU GO, do którego działania potrzebna była aplikacja oraz beacon (mały sensor) do umieszczenia na szybie. W razie wykrycia wypadku centrum alarmowe PZU próbowało połączyć się z kierowcą i w razie potrzeby wysyłało na miejsce zdarzenia służby ratunkowe. Obecnie jednak zakup PZU GO nie jest już możliwy.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies