Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartowała druga edycja fintechowych studiów na SGH. Absolwenci poprzedniej już budują swój fintech

"FinTech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym" to jedyne fintechowe studia w Polsce, objęte patronatem medialnym serwisu cashless.pl

W minioną sobotę w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zainaugurowano drugą edycję studiów po nazwą "FinTech – nowe zjawiska i technologie na rynku finansowym". Podobnie jak rok temu tak i tym razem redakcja serwisu cashless.pl objęła przedsięwzięcie patronatem medialnym. Partnerem merytorycznym projektu jest natomiast fundacja Fintech Poland.

Przeczytajcie także: Tak było podczas pierwszej edycji fintechowych studiów SGH

W trakcie inauguracji studiów odbyła się debata panelowa dotycząca obecnej kondycji sektora fintech w Polsce. Uczestniczyli w niej m.in.: dr Agnieszka Butor-Keler z SGH, Adam Kępa z firmy ProService Finteco, dr Grzegorz Sobiecki z SGH oraz dr Paweł Widawski (FinTech Poland). Rozmowę moderował kierownik studiów prof. Lech Kurkliński.

Podczas debaty pojawiły się zróżnicowane opinie na temat stanu rozwoju fintechu w Polsce. Część uczestników była bardzo pesymistyczna uważając, że polski fintech to światowa trzecia liga. Inni uważali, że wcale nie jest tak źle, choć zastrzegali, że polski fintech ma problem ze znalezieniem finansowania czy trudne relacje z bankami. Niemniej na zakończenie spotkania wybrzmiał przekaz, że przed osobami zdecydowanymi na aktywność edukacyjną w sferze fintechowej, jaką z pewnością jest udział w studiach SGH, otwiera się dużo szans związanych z faktem, że mamy do czynienia z sytuacją kryzysową.

Przeczytajcie także: Same rekordy na rynku kart płatniczych

W trakcie inauguracyjnego dnia studiów wykłady wprowadzające wygłosili: Paweł Widawski na temat centrów finansowych nowej generacji i szans stojących przed Polską w tej dziedzinie oraz Adam Kępa, który wyglosił wykład "Czego oczekuje współczesny klient?". Było to spojrzenie praktyka, znacząco porządkujące obecne trendy w dziedzinie nowych zjawisk i technologii na rynku finansowym.

A na koniec warto wspomnieć, że wśród zaproszonych gości znaleźli się absolwenci poprzedniej, pierwszej edycji fintechowych studiów SGH. Swoje wystąpienie miał m.in. Rafał Kosecki, uczestnik zespołu, który wygrał konkurs EduSprint zorganizowany w ramach studiów. Przypomnę, że zwycięskim pomysłem na startup fintechowy okazał się projekt systemu integrującego różne usługi, także finansowe, wokół sieci ładowarek samochodów elektrycznych. Rafał Kosecki powiedział, że projekt o nazwie Energy&Future ma szanse doczekać się realizacji, bo jest kontynuowany i przygotowywany do wdrożenia.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies