Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na stacjach Shella za paliwo zapłacicie bez podchodzenia do kasy. Teraz płatności mobilne SmartPay także dla klientów indywidualnych

Wcześniej usługa została udostępniona klientom flotowym

Za paliwo kupione na stacjach Shella można już płacić w aplikacji bez podchodzenia do kasy. Koncern poinformował o udostępnieniu klientom indywidualnym swojej usługi SmartPay, wcześniej oferowanej jedynie klientom flotowym.

Przeczytajcie także: Autopay rozszerza współpracę z Shellem

Aby móc korzystać z płatności mobilnych na stacjach Shella, trzeba być uczestnikiem programu lojalnościowego Shell ClubSmart. Należy również posiadać aktualną wersję aplikacji na swoim smartfonie oraz uruchomić w niej usługę Shell SmartPay. Źródłem pieniądza może być karta płatnicza, Google Pay, Apple Pay czy PayPal. Transakcje zabezpieczone są numerem PIN, utworzonym przy pierwszych zakupach, lub dwustopniową weryfikacją w przypadku płatności kartą.

Za pomocą usługi można płacić na prawie 400 stacjach koncernu w całej Polsce. Na podstawie lokalizacji smartfona Shell SmartPay automatycznie rozpozna, czy na danej stacji można zapłacić w ten sposób.

Przeczytajcie także: Płatności za paliwo od Apple

W aplikacji użytkownicy znajdą całą historię tankowania wraz z paragonem lub fakturą. Dodatkowo zaraz po płatności klient otrzymuje e-mail z potwierdzeniem transakcji. Dzięki integracji usługi z aplikacją lojalnościową za opłacane mobilnie zakupy paliwa automatycznie naliczają się punkty Shell ClubSmart.

Shell nie jest oczywiście pierwszym koncernem paliwowym na polskim rynku, który wprowadza płatności mobilne za tankowanie. Z rozwiązań aplikacyjnych mogą już korzystać klienci m.in. Orlenu, Lotosu, Circle K czy stacji należących do francuskiej sieci handlowej Carrefour.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies