Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce poznacie 100 największych polskich firm branży płatniczej. Premiera tegorocznej edycji rankingu na początku grudnia

Ranking 100 największych polskich firm płatniczych to autorski projekt cashless.pl, zapoczątkowany w ubiegłym roku

Ranking, którego tegoroczną premierę zaplanowaliśmy na początek grudnia, to pierwszy tego rodzaju projekt na polskim rynku. Zawiera zestawienie instytucji działających w sektorze płatności, uszeregowanych pod kątem przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. W raporcie znajdą się także informacje na temat ich wyniku netto, wartości aktywów, kapitałów własnych, dynamiki przychodów, zatrudnienia, itd.

Przeczytajcie także: Oto 100 największych, polskich firm płatniczych 2021

Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim spółki prawa handlowego, zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, oraz inne podmioty gospodarcze, które działają w szeroko pojętej branży płatniczej. Wśród nich znalazły się więc m.in. krajowe instytucje płatnicze, małe instytucje płatnicze, operatorzy terminali płatniczych, integratorzy płatności internetowych, podmioty obsługujące przekazy krajowe i międzynarodowe, operatorzy płatności mobilnych i zdalnych, itp.

Przeczytajcie także: Oto ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce

Ranking 100 największych, polskich firm branży płatniczej jest projektem cyklicznym, realizowanym przez cashless.pl co roku jesienią. Jego ubiegłoroczna, pierwsza edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem w środowisku płatniczym i szerzej – finansowym. Analizując dane zawarte w rankingu, można ocenić sytuację ekonomiczną poszczególnych podmiotów, jak i całej branży, a także wyciągać wnioski na temat tempa rozwoju polskiej branży płatniczej. Dane, na podstawie których powstaje ranking, czerpiemy przede wszystkim z raportów finansowych poszczególnych instytucji. Uzupełniamy je informacjami uzyskanymi bezpośrednio z firm, których dotyczą.

Jak wspomniałem, Ranking 100 największych polskich firm branży płatniczej zostanie opublikowany na początku grudnia bieżącego roku. Będzie się można z nim zapoznać na stronie cashless.pl. Partnerami głównymi tegorocznego projektu są: Visa, Santander oraz ITCARD. Partnerem wspierającym – Pay Holding.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies