Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Moje Rachunki w Aliorze. Bank szykuje nową usługę dla swoich klientów

Usługa, która prawdopodobnie wkrótce pojawi się w ofercie Aliora, będzie ułatwiać opłacanie stałych zobowiązań

W Alior Banku prawdopodobnie uruchomiona zostanie usługa ułatwiająca opłacanie rachunków. Na profilu banku w serwisie YouTube pojawił się filmik (obecnie już niedostępny) anonsujący nową usługę, o czym poinformował nas jeden z czytelników cashless.pl.

Przeczytajcie także: Usługi dodatkowe w bankowości

Jak wynikało z animacji, nowa funkcja miałaby być dostępna w aplikacji mobilnej banku. Za jej pomocą klienci mieliby móc łączyć się z serwisami usługodawców (np. operatorów telefonii komórkowej), aby informacja o fakturach do zapłacenia pojawiała się w serwisie bankowym. Dzięki temu użytkownicy Alior Mobile mogliby wygodnie agregować i opłacać swoje rachunki.

Zapytałam biuro prasowe banku o szczegóły tego rozwiązania, planowany termin wdrożenia, a także o to, czy będzie ono dostępne również w serwisie transakcyjnym banku. Kiedy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Przeczytajcie także: PayAppka podnosi opłaty

Na razie nie wiadomo, z jakim partnerem Alior rozwija ten projekt. Przypomnę, że usługę opłacania stałych zobowiązań oferuje już kilka banków (m.in. PKO i Pekao) w ramach systemu Qlips. Opracowany pod auspicjami Związku Banków Polskich system ma jednak poważną wadę, którym jest mała liczba usługodawców, którym za pomocą Qlipsa można płacić. Jest to poważną barierą na drodze do popularyzacji tego narzędzia. Możliwe więc, że Alior zdecydował się na współpracę z innym komercyjnym podmiotem. Odpowiednie rozwiązanie ma np. fintech BillTech, dostawca technologii w PayAppce (dawniej: rachunki imoje, którymi zarządzał bank ING), który – jak można nieoficjalnie usłyszeć – szykuje kilka wdrożeń swojego narzędzia w bankach i fintechach.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies