Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Wallet trafi na 13 nowych rynków. Południowokoreański koncern znowu zapomniał o Polsce

Samsung Wallet zawiera w sobie funkcje m.in. Samsung Pay i może być używany w płatnościach zbliżeniowych

Usługa Samsung Wallet jeszcze w tym roku pojawi się w 13 kolejnych krajach. Na tej liście znaleźć można m.in. Wietnam, Katar, Kuwejt, RPA czy Kazachstan, ale też kraje zdecydowanie nam bliższe: Szwajcarię, Danię, Finlandię, Szwecję oraz Norwegię. Niestety, w planach rozwoju tego rozwiązania, przynajmniej tych znanych, wciąż nie uwzględniono Polski.

Przeczytajcie także: Zen nawiązał współpracę z Binance

Samsung Wallet to stosunkowo nowe narzędzie, południowokoreańska korporacja IT udostępniła go klientom (w nowej odsłonie) zaledwie kilka miesięcy temu na kilku rynkach: chińskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, brytyjskim, amerykańskim i rodzimym.

Rozwiązanie powstało z połączenia funkcji Samsung Pay oraz Samsung Pass. Nowy portfel umożliwia nie tylko przechowywanie kart debetowych czy kredytowych (i płatności zbliżeniowe), ale też kart lojalnościowych, członkowskich i podarunkowych, mobilnych kart pokładowych, identyfikatorów i dokumentów (w tym dowodów osobistych czy praw jazdy), a także cyfrowych kluczy, w tym samochodowych.

Przeczytajcie także: Mastercard z pakietem usług Crypto Secure

Chociaż w teorii Samsung Wallet może być wykorzystywany na wiele sposobów, trzeba mieć na wadze, że samo posiadanie apki nie wystarczy – wymagane jest też nawiązanie współpracy przez firmę, organizację czy urząd z Samsungiem.

Południowokoreański producent kolejny raz pominął Polskę w udostępnianiu swoich usług, chociaż cieszy się w naszym kraju dużą popularnością – jest m.in. liderem sprzedaży smartfonów nad Wisłą. Z rozwiązania Samsung Pay mogą jednak korzystać Rosjanie: firma nie opuściła tego rynku po ataku Rosji na Ukrainę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies