Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard z pakietem usług Crypto Secure. Udostępni bankom i fintechom narzędzia do bezpiecznej obsługi kryptowalut

W związku z rozwojem działalności w zakresie kryptowalut Mastercard zacieśnia współpracę z firmą Paxos Trust Company, oferującą platformę usług opartych na technologii blockchain

Mastercard pochwalił się przygotowaniem pakietu usług Crypto Source, który ma umożliwiać bankom i fintechom oferowanie ich klientom bezpiecznej obsługi transakcji w kryptowalutach. Jak tłumaczy organizacja, poprzez współpracę z nadzorowanymi i licencjonowanymi podmiotami oferującymi usługi związane z kryptowalutami, partnerskie instytucje finansowe uzyskają dostęp do rozwiązań pozwalających na nabywanie, przechowywanie w depozycie oraz sprzedaż wybranych aktywów kryptowalutowych, obudowane usługami w zakresie bezpieczeństwa tożsamości, cyberbezpieczeństwa i doradztwa.

Dodatkowo narzędzie Mastercard Crypto Secure ma zapewniać jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa użytkownikom kryptowalut, a także ułatwiać wystawcom kart przestrzeganie skomplikowanych przepisów regulujących obrót nimi.

Przeczytajcie także: Zmiany personalne w polskim Mastercardzie

Aktualna oferta usług i narzędzi Mastercard związanych z kryptowalutami dla instytucji finansowych obejmuje wsparcie technologiczne i partnerstwo ułatwiające nabywanie, przechowywanie w depozycie i sprzedaż wybranych kryptowalut, a także umożliwienie dokonywania płatności w kryptowalutach i ich wymiany na środki w walutach tradycyjnych, w tym z wykorzystaniem tym kart kryptowalutowych, usług bankowości otwartej i usług transgranicznych.

Banki i fintechy mogą też liczyć na wsparcie w zarządzaniu bezpieczeństwem z wykorzystaniem rozwiązań Mastercard w zakresie uwierzytelnienia, analizy kryptowalut, monitorowania transakcji, przeciwdziałania praniu pieniędzy, weryfikacji klientów, etapów cyklu życia kryptowaluty, cyberbezpieczeństwa oraz zabezpieczeń biometrycznych. Mastercard oferuje również program zarządzania ofertą produktów i usług związanych z kryptowalutami, w tym narzędzia służące do opracowywania oferty, rozwoju produktów i wdrażania odpowiednich technologii, a także usługi w zakresie optymalizacji sposobów dotarcia do klienta oraz doradztwa marketingowego.

Przeczytajcie także: Karta Mastercard z awatarem NFT

W związku z rozwojem działalności w zakresie kryptowalut Mastercard zacieśnia współpracę z firmą Paxos Trust Company, oferującą platformę usług opartych na technologii blockchain. W ramach nawiązanego partnerstwa zadaniem Paxos będzie zapewnianie obsługi obrotu kryptowalutami oraz usług depozytariusza aktywów cyfrowych w imieniu banków, a zadaniem Mastercard wykorzystanie swoich technologii do takiego zintegrowania funkcji oferowanych przez partnera z interfejsami banków, aby konsument mógł z nich korzystać w sposób płynny i niezakłócony.

Mastercard Crypto Source jest obecnie na etapie przygotowywania do wdrożenia w ramach programów pilotażowych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies