Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard z pakietem usług Crypto Secure. Udostępni bankom i fintechom narzędzia do bezpiecznej obsługi kryptowalut

W związku z rozwojem działalności w zakresie kryptowalut Mastercard zacieśnia współpracę z firmą Paxos Trust Company, oferującą platformę usług opartych na technologii blockchain

Mastercard pochwalił się przygotowaniem pakietu usług Crypto Source, który ma umożliwiać bankom i fintechom oferowanie ich klientom bezpiecznej obsługi transakcji w kryptowalutach. Jak tłumaczy organizacja, poprzez współpracę z nadzorowanymi i licencjonowanymi podmiotami oferującymi usługi związane z kryptowalutami, partnerskie instytucje finansowe uzyskają dostęp do rozwiązań pozwalających na nabywanie, przechowywanie w depozycie oraz sprzedaż wybranych aktywów kryptowalutowych, obudowane usługami w zakresie bezpieczeństwa tożsamości, cyberbezpieczeństwa i doradztwa.

Dodatkowo narzędzie Mastercard Crypto Secure ma zapewniać jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa użytkownikom kryptowalut, a także ułatwiać wystawcom kart przestrzeganie skomplikowanych przepisów regulujących obrót nimi.

Przeczytajcie także: Zmiany personalne w polskim Mastercardzie

Aktualna oferta usług i narzędzi Mastercard związanych z kryptowalutami dla instytucji finansowych obejmuje wsparcie technologiczne i partnerstwo ułatwiające nabywanie, przechowywanie w depozycie i sprzedaż wybranych kryptowalut, a także umożliwienie dokonywania płatności w kryptowalutach i ich wymiany na środki w walutach tradycyjnych, w tym z wykorzystaniem tym kart kryptowalutowych, usług bankowości otwartej i usług transgranicznych.

Banki i fintechy mogą też liczyć na wsparcie w zarządzaniu bezpieczeństwem z wykorzystaniem rozwiązań Mastercard w zakresie uwierzytelnienia, analizy kryptowalut, monitorowania transakcji, przeciwdziałania praniu pieniędzy, weryfikacji klientów, etapów cyklu życia kryptowaluty, cyberbezpieczeństwa oraz zabezpieczeń biometrycznych. Mastercard oferuje również program zarządzania ofertą produktów i usług związanych z kryptowalutami, w tym narzędzia służące do opracowywania oferty, rozwoju produktów i wdrażania odpowiednich technologii, a także usługi w zakresie optymalizacji sposobów dotarcia do klienta oraz doradztwa marketingowego.

Przeczytajcie także: Karta Mastercard z awatarem NFT

W związku z rozwojem działalności w zakresie kryptowalut Mastercard zacieśnia współpracę z firmą Paxos Trust Company, oferującą platformę usług opartych na technologii blockchain. W ramach nawiązanego partnerstwa zadaniem Paxos będzie zapewnianie obsługi obrotu kryptowalutami oraz usług depozytariusza aktywów cyfrowych w imieniu banków, a zadaniem Mastercard wykorzystanie swoich technologii do takiego zintegrowania funkcji oferowanych przez partnera z interfejsami banków, aby konsument mógł z nich korzystać w sposób płynny i niezakłócony.

Mastercard Crypto Source jest obecnie na etapie przygotowywania do wdrożenia w ramach programów pilotażowych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies