Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dużo zmian personalnych w polskim oddziale Mastercarda

Nowe wyzwania m.in. Małgorzaty Domagały, Aleksandra Naganowskiego oraz Darii Auguścik

Biuro prasowe Mastercarda w Polsce informuje o całej serii zmian personalnych, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach. W pierwszej kolejności wymieniono objęcie przez Małgorzatę Domagałę zarządzania obszarem rozwiązań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa na Polskę, Czechy i Słowację. Małgorzata Domagała związana jest z Mastercardem od 16 lat. Przez ostatnie 3 lata była odpowiedzialna za tworzenie i wprowadzanie na rynek rozwiązań z zakresu open bankingu.

Domagała zastąpiła Aleksandra Naganowskiego, który z kolei objął stanowisko członka zarządu firmy Mastercard Processing Europe i odpowiada za obszar wdrożeń usług dla wszystkich klientów spółki. Naganowski z Mastercardem związany jest od 11 lat. Wcześniej pracował w sektorze telekomunikacyjnym, m.in. w Orange i Polkomtelu.

Przeczytajcie także: eService debiutuje w Słowenii

Z kolei Daria Auguścik pełni obecnie rolę dyrektorki ds. rozwoju biznesu e-commerce w polskim oddziale Mastercard Europe i odpowiada za sieci akceptacji kart płatniczych w handlu online, a także za współpracę z agentami rozliczeniowymi i partnerami handlowymi. Auguścik, w Mastercard od 2011 roku, była odpowiedzialna m.in. za projekt wdrożenia pierwszych płatności mobilnych, a od 2016 roku za rozwój płatności kartowych.

Natomiast Michał Kaniewski jest od niedawna odpowiedzialny za rozwój biznesu Mastercard Advisors, tj. doradczego ramienia firmy, w Polsce, Czechach i Słowacji. Dotychczas Kaniewski odpowiadał za budowę i rozwój hubu konsultingowego w Budapeszcie, wspierającego rozwój klientów Mastercard Advisors w całej Europie. Na nowym stanowisku Kaniewski zastąpił Krzysztofa Sobalę, który z początkiem 2022 roku przejął odpowiedzialność za biznes doradczy Mastercard Advisors w regionie obejmującym 10 wschodzących rynków Europy Środkowo-Południowej oraz Izrael.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa będzie promować cashback

Od początku września nową rolę w organizacji ma także Marcin Kopczyński, który zarządza teraz zespołem rozwoju produktów i nowych platform płatniczych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Zastąpił Damiana Zielińskiego, który objął kierownictwo w tym obszarze biznesowym w całym regionie Europy Centralnej. Kopczyński wcześniej zarządzał projektami zewnętrznymi w sektorze bankowym i detalicznym.

Wreszcie Marcin Klimkowicz objął funkcję dyrektora ds. rozwiązań lojalnościowych w całym regionie Europy Centralnej. Do jego zadań należy głównie rozwijanie i wdrażanie strategii związanej z produktami lojalnościowymi, m.in. benefitami i ubezpieczeniami, a także platformami opartymi na wydatkach kartowych. Pod jego skrzydłami pozostaje program Bezcenne Chwile.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies