Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Systemy KIR nadal w górę. Tradycyjnie najbardziej dynamicznie rośnie Express Elixir

Wartość transakcji zrealizowanych przez Express Elixir we wrześniu 2022 r. była o 49 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej

KIR podsumował wrześniowe i kwartalne wyniki swoich systemów rozliczeniowych. Tradycyjnie już największe wzrosty zanotował Express Elixir, odpowiadający za realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (pomiędzy indywidualnymi użytkownikami systemu Blik).

Przeczytajcie także: Czym są samoodnawialne czeki Blika?

We wrześniu tego roku za pośrednictwem Express Elixira zrealizowano 20,92 mln transakcji o wartości 13,46 mld zł. Względem września 2021 r. oznacza to wzrost o 80 proc. liczby zrealizowanych przelewów, a o 49 proc. ich wartości.

Najwyższą dzienną liczbę transakcji odnotowano w tym miesiącu 9 września – tego dnia przetworzono 1,32 mln przelewów natychmiastowych o wartości 857,84 mln zł. O tym rekordowym wyniku mogliście przeczytać w tekstach: Rekord Express Elixir. 9 września system rozliczył milion transakcji oraz 9 września rekordowy w polskich płatnościach. Nie tylko Express Elixir, ale i Blik odnotował historyczny wynik.

W całym trzecim kwartale w systemie Express Elixir zrealizowano łącznie 60,52 mln transakcji o wartości 39,17 mld zł. W stosunku do III kw. 2021 r. liczba transakcji wzrosła o 81 proc., a wartość o 50 proc.

W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, we wrześniu 2022 r. rozliczono 4,13 mln komunikatów o wartości 29,88 mld euro. Rok do roku liczba transakcji wzrosła o 13 proc., a wartość o 30 proc. Z kolei w całym kwartale w systemie Euro Elixir zrealizowano łącznie 12,26 mln transakcji o wartości 88,94 mld euro. Wobec analogicznego okresu 2021 r. liczba transakcji wzrosła o 19 proc., a wartość o 49 proc.

Przeczytajcie także: mSzafir dostępny na platformie Inperly

Wzrosty odnotował również podstawowy system KIR-u, czyli Elixir. We wrześniu przetworzono w nim 183,77 mln transakcji o łącznej wartości 663,99 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 5 proc., a wartość zwiększyła się o 16 proc. Podobnie było w całym kwartale: w systemie Elixir zrealizowano 538,77 mln transakcji o wartości 1,99 bln zł, co oznacza, że w porównaniu z III kw. 2021 r. liczba transakcji wzrosła o 4 proc., a wartość o 16 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies