Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
9 września rekordowy w polskich płatnościach. Nie tylko Express Elixir, ale i Blik odnotował historyczny wynik

Operator Blika podaje, że tego dnia pierwszy raz w historii liczba płatności zrealizowanych tym systemem przekroczyła 5 mln

Operator systemu płatności mobilnych Blik poinformował, że niedawno rozliczył rekordową liczbę transakcji przeprowadzonych za pomocą tego narzędzia w ciągu jednego dnia. – W miniony piątek 9 września, nasi użytkownicy zapłacili Blikiem ponad 5 mln razy. Padł kolejny rekord transakcji – napisano na profilu Blika w portalu Twitter.

Przeczytajcie także: Rekord systemu Express Elixir

Wygląda na to, że pierwszy dzień minionego weekendu był szczególny w polskiej branży płatniczej. Wcześniej bowiem już KIR informował, że tego dnia rekord transakcyjny odnotował także system Express Elixir, który służy do rozliczania przelewów natychmiastowych pomiędzy rachunkami w różnych bankach. 9 września przez system Express Elixir po raz pierwszy w historii przeszło ponad milion przelewów.

Przeczytajcie także: Dobre wyniki systemów obsługiwanych przez KIR

Co ciekawe Express Elixir jest wykorzystywany przez Blika do realizacji tzw. przelewów P2P, a więc na nr telefonu odbiorcy. Zarządzająca Blikiem spółka chwali się, że liczba transakcji P2P systematycznie i bardzo dynamicznie rośnie – w II kw. bieżącego roku użytkownicy Blika wykonali ponad 57 mln przelewów P2P. Być może więc rekordowa liczba transakcji w systemach Express Elixir i Blik odnotowana tego samego dnia nie jest zupełnie przypadkowa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies