Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
9 września rekordowy w polskich płatnościach. Nie tylko Express Elixir, ale i Blik odnotował historyczny wynik

Operator Blika podaje, że tego dnia pierwszy raz w historii liczba płatności zrealizowanych tym systemem przekroczyła 5 mln

Operator systemu płatności mobilnych Blik poinformował, że niedawno rozliczył rekordową liczbę transakcji przeprowadzonych za pomocą tego narzędzia w ciągu jednego dnia. – W miniony piątek 9 września, nasi użytkownicy zapłacili Blikiem ponad 5 mln razy. Padł kolejny rekord transakcji – napisano na profilu Blika w portalu Twitter.

Przeczytajcie także: Rekord systemu Express Elixir

Wygląda na to, że pierwszy dzień minionego weekendu był szczególny w polskiej branży płatniczej. Wcześniej bowiem już KIR informował, że tego dnia rekord transakcyjny odnotował także system Express Elixir, który służy do rozliczania przelewów natychmiastowych pomiędzy rachunkami w różnych bankach. 9 września przez system Express Elixir po raz pierwszy w historii przeszło ponad milion przelewów.

Przeczytajcie także: Dobre wyniki systemów obsługiwanych przez KIR

Co ciekawe Express Elixir jest wykorzystywany przez Blika do realizacji tzw. przelewów P2P, a więc na nr telefonu odbiorcy. Zarządzająca Blikiem spółka chwali się, że liczba transakcji P2P systematycznie i bardzo dynamicznie rośnie – w II kw. bieżącego roku użytkownicy Blika wykonali ponad 57 mln przelewów P2P. Być może więc rekordowa liczba transakcji w systemach Express Elixir i Blik odnotowana tego samego dnia nie jest zupełnie przypadkowa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies