Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa Blika. Oto na czym polegają samoodnawialne czeki

Usługę pod taką nazwą, kierowaną do klientów firmowych, wprowadził właśnie Santander

Biuro prasowe Santandera pochwaliło się wprowadzeniem nowej usługi dla klientów korporacyjnych – tzw. samoodnawialnych czeków Blik. Jednak aby wytłumaczyć, na czym polega nowość, warto przypomnieć sobie czym jest sam czek Blik.

Przeczytajcie także: Volkswagen Bank chce wprowadzić Blika

To 9-cyfrowy numer, który umożliwia dostęp do określonej kwoty pieniędzy. Wystawca czeku powinien przekazać ten numer odbiorcy wraz z kodem PIN. Przekazanie może odbyć się w dowolny sposób, np. w wiadomości SMS, ale można to zrobić także analogowo. Następnie odbiorca czeku może udać się np. do bankomatu albo sklepu, podać numer czeku i zatwierdzić transakcję PIN-em, aby otrzymać gotówkę albo zapłacić za zakupy.

Dotąd jeśli firma przekazała np. swojemu pracownikowi w delegacji, czek na 200 zł, a ten podczas płatności wykorzystał tylko część z tej kwoty, nie było możliwości wykorzystania pozostałych pieniędzy. W ramach właśnie wprowadzonej przez Santandera nowości, nazwanej samoodnawialnym czekiem Blik, w powyższej sytuacji odbiorcy automatycznie zostanie wystawiony nowy czek Blik. Za jego pomocą może on wypłacić pozostałą kwotę podając w sklepie czy bankomacie jego nowy numer i zatwierdzając transakcję tym samym kodem PIN, którym zatwierdził pierwszą transakcję.

Przeczytajcie także: Oto jak będzie wyglądała nowa aplikacja mobilna Santandera

Zdaniem Santandera wprowadzona właśnie usługa zwiększa biznesowe możliwości zastosowania czeków Blik. Pozwala to np. na rozwój programów lojalnościowych, wprowadzenie nowych narzędzi przez firmy pożyczkowe czy ubezpieczeniowe. – Dodatkową zaletą jest możliwość pełnej automatyzacji procesu – mówi Wojciech Szumielewicz, z pionu bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej Santanderze.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies