Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Link4 usprawnia wypłaty z NNW. Udostępnia aplikację do szybkiego zgłaszania szkód

Ubezpieczyciel pracuje też nad wykorzystującym sztuczną inteligencję narzędziem do automatycznej analizy dokumentacji medycznej

Link4 wprowadza szybką ścieżkę likwidacji szkód z ubezpieczeń NNW. Dzięki nowym narzędziom średni czas od zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania ma się skrócić z ośmiu do dwóch dni, a w części przypadków ma nie być dłuższy niż kilka godzin.

Przeczytajcie także: Lemonade wchodzi do Wielkiej Brytanii

W nowym modelu klient otrzymuje link do aplikacji webowej (niewymagającej instalowania), która krok po kroku przeprowadzi go przez zgłoszenie szkody. Ubezpieczony wypełnienia krótki formularz, wskazuje z listy doznane obrażenia i załącza niezbędne dokumenty medyczne, a następnie szkoda trafia do likwidatora, który najczęściej jeszcze tego samego dnia roboczego podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowana.

Klienci preferujący tradycyjny sposób zgłaszania szkody nadal mogą kontaktować się z infolinią. Odpowiedni formularz wypełni wtedy za nich konsultant.

Przeczytajcie także: Uniqa automatycznie wycenia szkody osobowe dzięki Minte.ai

Docelowo cały proces ma zostać jeszcze bardziej przyspieszony. Firma pracuje nad wdrożeniem narzędzia wykorzystującego sztuczną inteligencję do analizy dokumentacji medycznej w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie ma wesprzeć likwidatorów w rozpatrywaniu roszczeń, dzięki czemu będą mogli podjąć decyzję o zleceniu wypłaty nawet w kilka minut od zgłoszenia. Narzędzie ma zostać udostępnione wszystkim likwidatorom w drugiej połowie przyszłego roku.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies