Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Link4 usprawnia wypłaty z NNW. Udostępnia aplikację do szybkiego zgłaszania szkód

Ubezpieczyciel pracuje też nad wykorzystującym sztuczną inteligencję narzędziem do automatycznej analizy dokumentacji medycznej

Link4 wprowadza szybką ścieżkę likwidacji szkód z ubezpieczeń NNW. Dzięki nowym narzędziom średni czas od zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania ma się skrócić z ośmiu do dwóch dni, a w części przypadków ma nie być dłuższy niż kilka godzin.

Przeczytajcie także: Lemonade wchodzi do Wielkiej Brytanii

W nowym modelu klient otrzymuje link do aplikacji webowej (niewymagającej instalowania), która krok po kroku przeprowadzi go przez zgłoszenie szkody. Ubezpieczony wypełnienia krótki formularz, wskazuje z listy doznane obrażenia i załącza niezbędne dokumenty medyczne, a następnie szkoda trafia do likwidatora, który najczęściej jeszcze tego samego dnia roboczego podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowana.

Klienci preferujący tradycyjny sposób zgłaszania szkody nadal mogą kontaktować się z infolinią. Odpowiedni formularz wypełni wtedy za nich konsultant.

Przeczytajcie także: Uniqa automatycznie wycenia szkody osobowe dzięki Minte.ai

Docelowo cały proces ma zostać jeszcze bardziej przyspieszony. Firma pracuje nad wdrożeniem narzędzia wykorzystującego sztuczną inteligencję do analizy dokumentacji medycznej w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie ma wesprzeć likwidatorów w rozpatrywaniu roszczeń, dzięki czemu będą mogli podjąć decyzję o zleceniu wypłaty nawet w kilka minut od zgłoszenia. Narzędzie ma zostać udostępnione wszystkim likwidatorom w drugiej połowie przyszłego roku.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies