Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa automatycznie wyceni szkody osobowe. Wykorzysta rozwiązanie insurtechu Minte.ai

Minte.ai dostarcza platformę automatyzującą proces oceny szkody na podstawie skanów dokumentacji medycznej

Uniqa wykorzysta oprogramowanie Minte.ai do automatyzacji i usprawnienia oceny merytorycznej roszczeń ze szkód osobowych. Firmy zawarły umowę na wdrożenie oraz 5-letnią subskrypcję oprogramowania rozwijanego przez insurtech.

Przeczytajcie także: O ratach 0 proc. w ubezpieczeniach i o terminalach dla agentów

Jednym z etapów rozpatrywania szkód osobowych jest ocena ich medycznej części, czyli przegląd zgromadzonej dokumentacji medycznej, właściwa ocena konsekwencji zdrowotnych, jakie wystąpiły u poszkodowanego, oraz odniesienie do odpowiednich zapisów w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Na podstawie takiej oceny ubezpieczyciel podejmuje decyzję o wypłacie świadczenia lub odmowie. Proces ten wymaga czasu i pociąga za sobą koszty, a do jego właściwego przeprowadzenia wymagana jest wiedza medyczna. Minte.ai dostarcza platformę automatyzującą proces oceny szkody na podstawie skanów dokumentacji medycznej, przez analizę z wykorzystaniem NLP (przetwarzanie języka naturalnego), algorytmów z zakresu sztucznej inteligencji oraz modeli eksperckich. Platforma została opracowana w oparciu o wiedzę lekarzy z doświadczeniem w medycynie ubezpieczeniowej, co pozwala na zmniejszenie wymagań co do wiedzy medycznej likwidatorów szkód.

Zawarta umowa przewiduje, że Uniqa będzie mogła wykorzystywać technologię Minte.ai do rozpatrywania zgłaszanych jej szkód osobowych. W pierwszej kolejności oprogramowanie zostanie wdrożone w produktach takich jak NNW (indywidualne, grupowe czy szkolne), gdzie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w odniesieniu do stwierdzonego uszczerbku na zdrowiu. W dalszej kolejności rozwiązanie ma być wykorzystywane również przy produktach, w których przewidziane są świadczenia w związku z leczeniem szpitalnym, operacjami chirurgicznymi, poważnymi zachorowaniami czy leczeniem specjalistycznym. Oprogramowanie Minte.ai zostanie zintegrowane z systemami Uniqi.

Przeczytajcie także: Hojny rok dla europejskich insurtechów

Dane zgromadzone podczas korzystania z rozwiązania mogą posłużyć również do przeciwdziałania wyłudzeniom czy do rozwoju analityki biznesowej. O insurtechu Minte.ai możecie poczytać także w raporcie cashless.pl Insurtechy w Polsce.

W maju ubiegłego roku 18,99 proc. udziałów w Minte.ai nabył JR Holding w zamian za 4,65 mln zł. W planach insurtech ma kolejne wdrożenia, w tym ekspansję zagraniczną.

Fot. freepik.com/rawpixel

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies