Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PONIP z nowym prezesem. Pracami organizacji pokieruje Michał Nowakowski

Dotychczasowy prezes, Andrzej Poniński, obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej PONIP

Polska Organizacja Niebankowych Instytucji Płatniczych (PONIP) poinformowała, że jej rada nadzorcza powołała nowego prezesa – dra Michała Nowakowskiego. Dzisiaj zastąpi on na tym stanowisku Andrzeja Ponińskiego, który pełnił funkcję prezesa przez blisko dekadę. Były już prezes nie rozstaje się z PONIP – obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej tego podmiotu.

Przeczytajcie także: Warta upraszcza zdalną obsługę posprzedażową

Michał Nowakowski jest prawnikiem, zajmuje się kwestiami wykorzystania nowych technologii w branży finansowej. Pracował w tej ostatniej, doświadczenie zdobywał również w obszarze bezpieczeństwa finansowego. Nowy prezes bierze udział w pracach legislacyjnych dotyczących rynku finansowego, jest też wykładowcą na Uniwersytecie SWPS, Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej. Ma na swoim koncie m.in. książkę "Fintech. Technologia, finanse, regulacje. Praktyczny przewodnik dla sektora innowacji finansowych".

Przeczytajcie także: Walmart na poważnie bierze się za finanse

Sam PONIP to organizacja zrzeszająca 30 największych dostawców usług płatniczych. Jego głównym celem jest ochrona wspólnych praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec organów administracji publicznej oraz innych podmiotów. Organizacja ma dbać o prawidłowy rozwój rynku płatniczego i współpracować z instytucjami rynku finansowego. Przykładem takiego partnerstwa, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, było porozumienie zawarte z ZBP, dotyczące wspólnych działań na rzecz cyberbezpieczeństwa.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PONIP, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies