Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twórca nowego mBanku zmienia pracodawcę

Michał Panowicz zajmie się bankowością elektroniczną w jednym z największych banków w Skandynawii

Serwis transakcyjny nowego mBanku oraz jego aplikacja mobilna musiały wywrzeć dobre wrażenie na władzach skandynawskiej instytucji, skoro zaproponowały objęcie eksponowanego stanowiska menedżerowi z Polski. Michał Panowicz będzie odpowiadał za cały pion bankowości zdalnej banku, którego nazwy jeszcze nie ujawnia. Uważni obserwatorzy zapewne domyślają się jednak, o jaką firmę chodzi.

Przeczytaj także: Diners Club ma nową szefową w Polsce

Z moich informacji wynika, że obecny jeszcze dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej mBanku będzie miał za zadanie przeprowadzić swojego nowego pracodawcę przez podobną rewolucję, jaką odbył w ostatnich dwóch latach mBank: zastąpił tradycyjny, tabelkowy serwis transakcyjny nowoczesnym systemem, korzystającym z najnowszych rozwiązań informatycznych.

Przeczytaj także: Zbigniew Wiśniewski, legenda polskiego rynku kart, odnalazł się w nowym miejscu

Michał Panowicz jest uznawany za głównego architekta nowego mBanku oraz jego aplikacji mobilnej drugiej generacji. Oba rozwiązania szczególnie pochlebne opinie zbierają za granicą i są laureatami wielu międzynarodowych nagród. W Polsce mają swoich krytyków, szczególnie serwis internetowy. Choć władze mBanku zapewniają, że migracja klientów na nowy system przebiegła bezboleśnie.

Przeczytaj także: Za rozwój Blika będzie odpowiadał były szef spółki SkyCash

Michał Panowicz będzie pracować w mBanku tylko do końca tygodnia. Od maja obejmie stanowisko w Kopenhadze. Nim trafił do mBanku pracował w centrali Microsoftu w Stanach Zjednoczonych. Na powrót do Polski i realizację wizji mBanku 2.0 namówił go Cezary Stypułkowski.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies