Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kto zaopiekuje się Blikiem…

Były szef spółki Sky Cash będzie odpowiadał za kluczowy produkt Polskiego Standardu Płatności

Władze PSP ogłosiły wczoraj start systemu płatności mobilnych Blik. Podczas konferencji prasowej obecny był zarząd w osobach Adama Malickiego oraz Grzegorza Długosza oraz przewodniczący rady nadzorczej – Tomasz Niewiedział. Jednak podczas tego wydarzenia pojawił się również Dariusz Mazurkiewicz – nowy dyrektor rozwoju produktu Blik.

mazurkiewicz

Jeszcze latem ubiegłego roku Mazurkiewicz był dyrektorem zarządzającym firmy Sky Cash – największego na naszym rynku gracza w segmencie płatności zdalnych. To on odpowiadał za dynamiczny rozwój aplikacji w ostatnim czasie. Za jego kadencji Sky Cash odnotował największe przyspieszenie w zakresie zdobywania nowych użytkowników oraz udostępniania im nowych funkcji. Jesienią ubiegłego roku stanowisko opuszczone przez Mazurkiewicza objął Tomasz Krajewski, który wcześniej pracował dla lubelskiej spółki eLeader, specjalizującej się w dostawie rozwiązań dla bankowości mobilnej. Z kolei Mazurkiewicz w okresie tzw. zakazu konkurencji trafił do firmy Benhauer, dostawcy usługi SalesManago.

Teraz Dariusz Mazurkiewicz będzie odpowiadał za rozwój kluczowego dla PSP produktu, czyli systemu płatności Blik. Sugeruje to, że nowy pracodawca Mazurkiewicza będzie kładł nacisk na rozwój systemu w kierunku m-commerce, czyli najszybciej rozwijającego się obecnie segmentu handlu.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies