Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cebullion nie daje o sobie zapomnieć. Rafał Zaorski z kolejną rejestracją w Urzędzie Patentowym

Na stronie internetowej przedsięwzięcia w składzie zespołu odpowiedzialnego za tworzenie Cebulliona obok Rafała Zaorskiego wymieniony jest także Artur Granicki

W biuletynie Urzędu Patentowego pojawiła się informacja o zarejestrowaniu znaku słowno-graficznego "Cebullion". Z dokumentacji można się dowiedzieć m.in., że zgłaszającym był Rafał Zaorski, a sam znak dotyczy np. usług finansowych, bankowych, oprogramowania i oczywiście kryptowalut. Ale wspomina się także o organizowaniu imprez, odzieży, książkach czy badaniach naukowych. A sam znak wygląda tak:

Przeczytajcie także: Polski fintech Quicko wprowadził aplikację mobilną

Marka Cebulllion skupiła na sobie uwagę mediów i inwestorów jeszcze wiosną. W maju Rafał Zaorski, nazywany czasem "królem polskich spekulantów" zgłosił do rejestracji w Urzędzie Patentowym znak słowny "cebulion". Cała ta sprawa mogła wyglądać na żart, ale szybko miało się okazać, że celem Zaorskiego jest stworzenie kryptowaluty powiązanej z polskim złotym (PLNC). Taki stablecoin, czyli cyfrowa waluta połączona z aktywami, które nie podlegają silnym wahaniom kursu, miałby być w pełni kontrolowany przez KNF.

Przeczytajcie także: Revolut zaoferował sklepom usługę Revolut Pay

W maju nie skończyło się na informacjach z biuletynu – wystartował serwis cebullion.io. Można się z niego dowiedzieć m.in., że polski cyfrowy pieniądz tworzony jest z myślą o obszarach rynku, w których widoczne jest zapotrzebowanie na wirtualny odpowiednik złotego. Pojawiło się też zapewnienie, że każdy token będzie miał 100-proc. pokrycie w gotówce lub innych aktywach, a jego wymiana ma być prosta. Co ciekawe, na stronie internetowej w składzie zespołu odpowiedzialnego za tworzenie Cebulliona obok Rafała Zaorskiego, określanego jako spiritus movens przedsięwzięcia, wymieniony jest także Artur Granicki. Jego funkcja w zespole to "compliance advisory". Rynkowi finansowemu Artur Granicki znany jest m.in. jako były dyrektor departamentu ds. innowacji finansowych w KNF.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies