Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amerykanie wkrótce dowiedzą się co to jest NFC w bankomacie

Klienci Wells Fargo jeszcze w tym kwartale będą mogli wypłacać gotówkę zbliżeniowo przy pomocy Android Pay

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela Wells Fargo wynika, że jeszcze przed końcem czerwca jego klienci będą mogli wypłacać gotówkę z bankomatów bez wkładania do nich kart. Początkowo usługa ma być dostępna jedynie dla użytkowników wirtualnego portfela Android Pay. Docelowo mają z niej korzystać wszyscy klienci banku.

Przeczytajcie także: W sklepach stacjonarnych Blik rośnie szybciej niż w e-commerce

W pierwszej fazie wdrożenia Android Pay będzie obsługiwany przez 1,7 tys. bankomatów należących do Wells Fargo i wyposażonych w czytniki NFC. Do końca roku ich liczba ma urosnąć do 5 tys. Bank posiada łącznie ponad 13 tys. maszyn.

Zgodnie z przekazanymi informacjami Android Pay będzie umożliwiał wypłaty gotówki poprzez zbliżenie telefonu do odpowiedniego czytnika na bankomacie, ewentualnie poprzez wpisanie w urządzeniu jednorazowego hasła, generowanego przez aplikację. To podobnie jak w przypadku wypłat realizowanych u nas przy użyciu Blika. Wszystkie transakcje, niezależnie od kwoty, mają być autoryzowane kodem PIN.

Przeczytajcie także: Płatności HCE kartą kredytową już dostępne w BZ WBK

Na świecie bankomaty zbliżeniowe to na razie rzadkość. Jak pewnie wiecie w Polsce jedyną instytucją, umożliwiającą zbliżeniowe wypłaty gotówki z bankomatów, jest ING Bank Śląski. Póki co z dobrodziejstwa tego mogą korzystać tylko jego klienci. Wkrótce bezstykowe transakcje mają być możliwe także w bankomatach Euronetu i Planet Cash. Bliżej wdrożenia jest pierwsza z tych sieci, która już instaluje czytniki NFC w swoich urządzeniach.

Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli Euronetu wynika, że usługa ma być dostępna w II kw. tego roku. Nie wiadomo, czy terminu uda się dotrzymać. Wiadomo natomiast, że początkowo wypłacać zbliżeniowo gotówkę będą mogli jedynie posiadacze kart MasterCarda i Visy. Dopiero w dalszej kolejności dostaną do niej dostęp użytkownicy mobilnych płatności zbliżeniowych HCE.

Źródło: Mobile Payments Today

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies