Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Iwona Duda ma zrezygnować z zarządzania PKO BP. Jako nowego prezesa wskazuje się Maksa Kraczkowskiego

Według Radia Zet Iwona Duda złoży dziś rezygnację ze stanowiska prezeski PKO BP

Jak wynika z informacji uzyskanych przez dziennikarzy Radia Zet, Iwona Duda ma dziś złożyć rezygnację z funkcji prezes PKO BP. Na jej miejsce podobno jest trzech kandydatów, spośród których największe szanse na fotel prezesa ma mieć Maks Kraczkowski, obecnie wiceprezes banku – podało radio.

Przeczytajcie także: Nocne zmiany w zarządzie Aliora

Iwona Duda zarządza PKO BP od października zeszłego roku. Oficjalnie prezeską banku została w styczniu tego roku (wcześniej kierowała pracami zarządu jako wiceprezeska). Do PKO BP przeszła z Alior Banku. Wcześniej pełniła m.in. funkcję doradczyni prezesa NBP, była członkinią rady nadzorczej BOŚ Banku, a także zastępczynią przewodniczącego KNF.

Stery w PKO BP przejęła od Jana Emeryka Rościszewskiego, który choć z największym polskim bankiem był związany przez dłuższy czas, to stosunkowo krótko zasiadał w fotelu prezesa – bo od czerwca do października 2021 r. Inaczej niż jego poprzednik – Zbigniew Jagiełło, który swoją funkcję sprawował przez ponad 10 lat, co jest rzadkością w przypadku spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa.

Przeczytajcie także: Jan Emeryk Rościszewski rezygnuje z prezesury w PKO BP

A Maks Kraczkowski, który wskazywany jest przez Radio Zet jako następca Iwony Dudy, nadzoruje obecnie w PKO BP obszar rynku detalicznego i bankowości międzynarodowej. Jest też przewodniczącym rady nadzorczej Kredobanku oraz pełni nadzór biznesowy nad działalnością tej spółki. Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

AKTUALIZACJA

Po godz. 13 Radio Zet podało, że Iwona Duda złożyła rezygnację ze stanowiska, a zastąpił ją Paweł Gruza. Nie ujawniono jednak źródła tej informacji.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO BP, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies