Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nocne zmiany we władzach Aliora. Trzech nowych członków zarządu z Pekao

Obowiązki prezesa powierzono Grzegorzowi Olszewskiemu, który do ubiegłego roku był wiceprezesem Pekao

Obserwatorzy polskiego sektora bankowego zdążyli się już chyba przyzwyczaić do tego, że przy obecnej konfiguracji politycznej w kraju zmiany władz w państwowych bankach najczęściej przeprowadzane są w niestandardowych porach. Tak było i tym razem w Aliorze. Po rezygnacji z funkcji prezes przez Iwonę Dudę, która przeszła do PKO BP, wczoraj w nocy Rada Nadzorcza Aliora dokonała zmian w zarządzie banku.

Przeczytajcie także: Getin Bank wciąż ma problem z fraudami

I tak funkcję prezesa powierzono Grzegorzowi Olszewskiemu. Zostanie nim po tym, jak uzyska odpowiednie zgody, przede wszystkim Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie kierował pracami zarządu Aliora. Decyzją RN trafili do niego także: Rafał Litwińczuk, Paweł Tymczyszyn oraz Marek Majsak. Wszyscy, podobnie jak Grzegorz Olszewski, w przeszłości związani byli bezpośrednio z bankiem Pekao lub jedną z jego spółek zależnych.

Póki co nie sprawdziły się zatem rynkowe przepowiednie, że władzę w Aliorze mieliby przejąć ludzie z innej państwowej spółki finansowej, czyli PZU. Wedle tych pogłosek na czele Aliora miałaby stanąć Małgorzata Sadurska, zasiadająca dziś w zarządach PZU oraz PZU Życie, odpowiedzialna w strukturach tych firm właśnie za współpracę z bankami.

Przeczytajcie także: Apple Pay i Google Pay trafiły pod strzechy

Co ciekawe, odkąd państwowe PZU przejęło kontrolę nad Aliorem i po tym jak odszedł z niego wieloletni prezes i współzałożyciel Wojciech Sobieraj, jego szefowie zmieniają się co kilka kwartałów. Poprzednia prezes Iwona Duda zastąpiła Krzysztofa Bachtę w maju ubiegłego roku (zmiana też nastąpiła w nocy). Ten trafił na stanowisko jesienią 2018 r. po Katarzynie Sułkowskiej. Ta z kolei zastąpiła Michała Chyczewskiego, który złożył rezygnację w marcu 2018 r.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PEKAO, ALIOR, PZU

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies