Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zmiany w fundacji Polska Bezgotówkowa. Grażyna Ciurzyńska zrezygnowała z prezesury

Na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi, choć prawdopodobnie będzie to dotychczasowa wiceprezeska Joanna Erdman

Grażyna Ciurzyńska, która na czele Polski Bezgotówkowej stoi od połowy ubiegłego roku, zrezygnowała z zajmowanego stanowiska. Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że powodem jej decyzji jest zmiana planów zawodowych i chęć podjęcia "nowych wyzwań".

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa ma nową szefową

Na razie nie wiadomo, kto zasiądzie w fotelu prezesa Polski Bezgotówkowej. Źródła cashless.pl donoszą jednak, że zarząd fundacji po odejściu Ciurzyńskiej ma pozostać dwuosobowy. W jego skład wchodzić będą Joanna Erdman oraz Zbigniew Wiśniewski i to z tej dwójki ma zostać wyłoniona osoba, która pokieruje fundacją. Prawdopodobnie będzie to Joanna Erdman, choć Rada Fundacji nie podjęła jeszcze w tej sprawie ostatecznej decyzji.

Informacje na temat planowanej zmiany na czele fundacji po rynku krążą już od co najmniej kilku tygodni. Powodem miały być nieporozumienia wewnątrz organizacji. Tajemnicą poliszynela jest to, że informacje te niepokoiły część członków Rady Fundacji, którzy od dłuższego już czasu sygnalizowali, że "trzeba coś z tym zrobić".

Przeczytajcie także: Z danych fundacji wynika, że gotówka traci na znaczeniu

Grażyna Ciurzyńska na stanowisko prezeski Polski Bezgotówkowej powołana została w kwietniu ubiegłego roku, a objęła je w czerwcu 2021 r., zastępując pierwszego prezesa Mieczysława Groszka. Grażyna Ciurzyńska z sektorem finansowym związana jest od ponad 25 lat. W przeszłości pracowała na stanowiskach kierowniczych m.in. w Powszechnym Banku Kredytowym, Kredyt Banku i BGŻ BNP Paribas (obecnie BNP Paribas). Posiada też doświadczenie w pracy w administracji rządowej oraz w zarządzaniu spółkami.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies