Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel spółki TryPay przejmuje firmę Payment Technology. Kwota transakcji to 10 mln zł

Payment Technology to firma, która obsługuje płatności klientów m.in. giełdy kryptowalut Zonda (wcześniej BitBay)

Femion Technology, który czytelnikom cashless.pl może być znany np. z tego, że jest właścicielem fintechu TryPay, poinformował o przejęciu spółki Payment Technology. Wartość transakcji to 10 mln zł. Po finalizacji umowy obsługą dotychczasowych klientów Payment Technology zajmie się właśnie zależna od Femion Technology spółka TryPay, posiadająca wydaną przez KNF licencję krajowej instytucji płatniczej.

Z komunikatu Femion Technology wynika, że przejęcie Payment Technology pozwoli znacznie zwiększyć skalę działania spółce TryPay, która obecnie obsługuje transakcje o wartości ok. 14 mln zł miesięcznie. Payment Technology zaś może pochwalić się obsługą transakcji o wartości 275 mln zł miesięcznie. Wśród jej klientów znajduje się m.in. znana w Polsce giełda kryptowalut Zonda (wcześniej znana jako BitBay) czy operator aplikacji SkyCash.

Przeczytajcie także: Payment Technology nie dostał licencji krajowej instytucji płatniczej

Femion Technology wyraża w swojej informacji także nadzieję, że zwiększenie przychodów powinno nastąpić w wyniku planowanego uruchomienia aplikacji mobilnej, nad którą pracuje Payment Technology.

Warto przypomnieć, że firma Payment Technology również ubiegała się o licencję krajowej instytucji płatniczej. Niestety, jesienią ubiegłego roku KNF odmówił przyznania tej licencji trójmiejskiemu podmiotowi. Przyczyną miało być niespełnienie przez spółkę wymogów określonych w ustawie o usługach płatniczych. Interesujące wydaje się także, w jaki sposób na obecnie ogłoszoną transakcję zareaguje polski nadzór, który nakazuje instytucjom finansowym szczególną ostrożność przy obsłudze firm działających w obszarze kryptowalut. Więcej na ten temat w tekście Ważny komunikat KNF w sprawie kryptowalut. Działanie w tym biznesie stanie się jeszcze trudniejsze.

Przeczytajcie także: Provema przenosi konta użytkowników aplikacji do nowej spółki

Natomiast o Femion Technology i jej spółce zależnej TryPay ostatnio było głośno m.in. za sprawą planowanego przejęcia obsługi klientów platformy Rachunki imoje. Rozwiązanie zostało przygotowane przez fintech BillTech a zarządzane przez ING Bank Śląski. Ten zrezygnował jednak z tego biznesu. Więcej na ten temat w tekście ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje. Klienci mają czas na akceptację nowego operatora do końca czerwca. Wkrótce w serwisie cashless.pl nieco więcej informacji na ten temat.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies