Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Provema przenosi konta użytkowników aplikacji do nowej spółki. Czy to efekt wpisania firmy na listę ostrzeżeń KNF?

Nowym podmiotem, zarządzającym aplikacją mobilną Provema, będzie spółka The Great Ideas, a apka zmieni nazwę na DotBee

W miniony weekend katowicki fintech Provema poinformował użytkowników swojej aplikacji mobilnej o rozpoczęciu procesu przenoszenia ich kont do nowego podmiotu. Ma nim być spółka The Great Ideas, z siedzibą w Warszawie. Provema informuje klientów, że w związku z tym procesem nie jest od nich wymagana żadna aktywność.

Przeczytajcie także: Provema na liście ostrzeżeń KNF

– My zajmiemy się wszystkim i powiadomimy Cię kiedy ten proces zostanie zakończony. Jednocześnie, w dalszym ciągu będziesz miał możliwość korzystania z naszej aplikacji i oferowanych za jej pomocą funkcji i usług, a Twoje środki jak do tej pory pozostaną bezpieczne i będą znajdować się na chronionych kontach w bankach naszych partnerów – pisze operator aplikacji do jej użytkowników. Niestety, nowe regulaminy usługi nie są jeszcze dostępne, ale, zgodnie z deklaracjami Provemy, mają w większości pokrywać się z dotychczasowymi dokumentami.

Provema nie wyjaśnia w komunikacie do klientów przyczyn przeniesienia ich kont do nowej spółki. Jak na razie nie odpowiedziała także na pytania cashless.pl w tej sprawie. Być może operacja ma związek z faktem, że w kwietniu bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego wpisała katowicki fintech na listę tzw. ostrzeżeń publicznych. KNF zarzucił Provemie wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia nadzoru finansowego.

Przeczytajcie także: Czy Credit Agricole przejmie Getin?

Warto przypomnieć, że Provema znajduje się na liście małych instytucji płatniczych, prowadzonej przez KNF. Wpis taki umożliwia oferowanie usług płatniczych, ale w zakresie ograniczonym np. limitami. Na liście MIP-ów znajduje się także spółka The Great Ideas. Obie instytucje łączy m.in. udziałowiec, którym, według danych w Krajowym Rejestrze Sądowym jest Mariola Tomczyk, oraz prezes, którym jest Grzegorz Szulik.

Provema to fintech, który początkowo działał na rynku pożyczek internetowych. Od dłuższego czasu rozwija także tzw. super aplikację. To oprogramowanie na smartfony, które oferuje wiele usług finansowych. Pozwala m.in. na płatności za bilety komunikacyjne czy parkingowe, przelewy, ubezpieczenia, itd. Zgodnie z informacją zawartą w aplikacji Provema, wkrótce zmieni ona nazwę na DotBee.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies