Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czy Credit Agricole przejmie Getin? Przymusowa restrukturyzacja być może już w sierpniu

W ramach przymusowej restrukturyzacji z Getinu miałby zostać wydzielony portfel kredytów frankowych, a reszta miałaby trafić do jednego z prywatnych banków działających na polskim rynku

Dzisiejszy Puls Biznesu pisze o rynkowych pogłoskach dotyczących możliwej przymusowej restrukturyzacji Getinu. Bank ten od dłuższego czasu jest w trudnej sytuacji finansowej m.in. ze względu na brak kapitału i problem z portfelem kredytów frankowych. Jednak bieżąca działalność instytucji jest rentowna, a bank może wypracowywać zysk. Dzięki temu przejęcie Getinu po wydzieleniu z niego kredytów walutowych mogłoby być atrakcyjne dla banków komercyjnych.

Przeczytajcie także: Getin wycofuje się z Europy

I właśnie taki scenariusz kreśli Puls Biznesu. Z wypowiedzi rozmówców gazety wynika, że instytucją najbardziej zainteresowaną przejęciem Getinu jest Credit Agricole, który utworzył nawet specjalny zespół do analizy takiej transakcji. Pulsowi Biznesu nie udało się jednak tej informacji potwierdzić, a wymienione w tekście podmioty, a więc Getin, Credit Agricole, KNF i Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który miałby zarządzać kredytami walutowymi Getinu, nie skomentowały rewelacji gazety.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia komunikacyjne w Getinie

Puls Biznesu nie pisze, kiedy mogłoby dojść do przymusowej restrukturyzacji Getinu. Być może będzie to jednak najbliższy tzw. długi weekend w połowie sierpnia bieżącego roku. Mówiło się o tym w kuluarach odbywającego się na początku czerwca w Sopocie Europejskiego Kongresu Finansowego, na który zjechali niemal wszyscy najważniejsi w polskiej bankowości. Zresztą to już tradycja, że tego rodzaju operacje polskie instytucje przeprowadzają w długie weekendy. Tak było choćby w przypadku Idea Banku, przejętego przez Pekao, co ogłoszono w ostatni dzień roku 2020.

Przymusowa restrukturyzacja to proces zarządzany przez BFG. W ostatnich latach instytucja przeprowadziła kilka tego typu transakcji. Oprócz Idea Banku poddany temu został Podkarpacki Bank Spółdzielczy czy Bank Spółdzielczy w Przemkowie.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies