Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia komunikacyjne w Getinie. Ochronę zapewni Europa Ubezpieczenia we współpracy z Compensą

Polisy można kupić za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej lub na infolinii banku

Getin Bank poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych. Polisy "Bezpieczniej z OC/AC" można kupić za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej lub na infolinii banku.

Przeczytajcie także: Co się dzieje w bancassurance?

Klienci Getinu mogą zdecydować się na ochronę w zakresie obowiązkowego OC (wraz z Zieloną Kartą), ale też ubezpieczeń dodatkowych: autocasco, NNW, assistance czy ubezpieczenia szyb. Polisę można dostosować do swoich potrzeb, wybierając spośród dostępnych wariantów. Z usługi mogą skorzystać zarówno właściciele i współwłaściciele samochodu, jak i użytkownicy pojazdu w leasingu.

Co ciekawe, Getin współpracuje w tym zakresie z Europą Ubezpieczenia, która jest wieloletnim partnerem tego banku, ale dotychczas nie specjalizowała się w polisach komunikacyjnych. Poprosiłam więc ubezpieczyciela o komentarz w tej sprawie. – Na rynku bancassurance dynamicznie rozwija się sprzedaż ubezpieczeń stand alone, czyli niepowiązanych z produktami bankowymi. Europa obecnie oferuje partnerom bankowym ubezpieczenia turystyczne i nieruchomości. By zapewnić im bardziej kompleksową i konkurencyjną ofertę, zdecydowaliśmy się na jej rozszerzenie o ubezpieczenia komunikacyjne. To najczęściej kupowane przez klientów indywidualnych produkty majątkowe – tłumaczy Marat Nevretdinov, prezes Europy. Dodaje, że Europa zamierza przy tym projekcie współpracować z Compensą, która będzie odpowiedzialna za proces likwidacji szkód oraz weźmie na siebie część ryzyka w modelu koasekuracji.

Przeczytajcie także: Grzegorz Pawlicki i Krzysztof Morawski w zarządzie Europy

Jak wspomniałam, Getin i Europa blisko współpracują ze sobą w zakresie bancassurance. Efektem tego partnerstwa są polisy mieszkaniowe i turystyczne, które można kupić w bankowości Getinu, ale też ubezpieczenia powiązane z produktami bankowymi, jak np. ubezpieczenia do kont czy kart. Teraz ta współpraca poszerza się o ubezpieczenia komunikacyjne. Czy to oznacza, że Europa docelowo zacznie również samodzielnie oferować polisy OC i AC? – W naszej ocenie uzupełnienie oferty bancassurance o polisy OC i AC pozytywnie wpłynie na sprzedaż w tym kanale oraz umocni wizerunek banku jako miejsca, w którym dostępna jest całościowa oferta ubezpieczeniowa. W tym momencie nie planujemy dystrybucji produktów komunikacyjnych w innych kanałach – odpowiada prezes Europy.

Fot. freepik.com/fxquadro

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies